Stal Rzeszów wygrywa z Wisłą Płock! Zwycięski gol padł w końcówce meczu, gdy rzeszowianie grali już w dziesiątkę

Stalowcy zrewanżowali się się Wiśle za porażkę z pierwszej rundy i po meczu nie posiadali się z radośc stalrzeszów/facebook
W meczu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi Stal Rzeszów pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 2:1. Gole dla biało-niebieskich zdobyli: Karol Łysiak i Kamil Kościelny. Od 69. minuty rzeszowianie grali w dziesiątkę, gdy drugą żółtą kartkę zobaczył Milan Simcak

Milan Simcak w krótkim czasie zarobił drugą czerwoną kartkę wiosną, na szczęście Karol Łysiak i Kamil Kościelny zdobyli swe drugie bramki w sezonie i biało-niebiescy wygrali drugi mecz rzędu.

Faworytem była Wisła, która wygrała na Hetmańskiej, a przed meczem dzielił ją tylko punkt od strefy barażowej. Płocczanie próbowali zaskoczyć nasz zespół pressingiem, ale gdyby Szymon Łyczko czy Adler Da Silva zachowali się nieco inaczej w sytuacjach podbramkowych, wynik zostałby otworzony jeszcze szybciej.

Gol dla padł niespełna dwóch kwadransach; po błyskawicznej kontrze rzeszowian Szymon Łyczko huknął z dystansu, Kamiński zbił piłkę do boku, gdzie znalazł się Łysiak i pospieszył z celną dobitką.

Na początku drugiej odsłony kartkę szybko zobaczył Simcak, a w 56. zapachniało drugim golem dla naszej drużyny, gdy Adrian Bukowski dostał piłkę w polu karnym. Bohater meczu z Motorem Lublin uderzył niby dobrze, ale nieznacznie się pomylił.

10 minut później blisko celu był Łukasz Sekulski, który został w ostatniej chwili zablokowany. Po dwóch minutach arbiter po raz drugi pokazał Simcakowi żółta kartkę i droga Stali do wygranej zaczęła się komplikować.

W 77. minucie wydawało się, że z kompletu punktów nici, bo Jakuba Wrąbla uderzeniem z bliska pokonał Sekulski (zdobył gola jesienią na Hetmańskiej). Po analizie VAR trafienie zostało ostatecznie uznane.

W końcówce najpierw groźnie sprzed szesnastki uderzył Jimenez, a za moment rajd po skrzydle przeprowadził Patryk Warczak. Gdy uderzał z pola karnego, został zablokowany, ale wywalczył rzut rożny. Po jego wykonaniu biało-niebiescy na raty zdobyli bramkę za trzy punkty – piłka najpierw zatrzymała się na poprzeczce, ale z dobitką pospieszył Kamil Kościelny i utonął w objęciach kolegów.

Sędzia doliczył niemało, bo siedem minut, ale stalowcy nie pokpili sprawy i wracali do Rzeszowa w doskonałych humorach.

Wisła Płock – Stal Rzeszów 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Łysiak 27, 1:1 Sekulski 77, 1:2 Kościelny 88.

Wisła: Kamiński – Haglind, Biernat, Jach, Laskowski (59. Niepsuj), Szwoch, Gerbowski (73. Tomczyk), Hiszpański (85. Kuchko), Jimenez, Sekulski. Trener Dariusz Żuraw.

Stal: Wrąbel – Warczak, Góra, Kościelny, Simcak, Łysiak, Thill, Bukowski (90. Wachowiak), Łyczko (74. Oleksy), Adler (54. Hrosu), Prokić. Trener: Marek Zub.

Sędziował: Jarzębak (Piekary Śląskie).

Żółte kartki: Hiszpański, Gerbowski – Łyczko, Simcak.

Czerwona kartka: Simcak (69. – druga żółta).

Widzów: 3767 (ok. 200 z Rzeszowa).