Stal MIelec rozgromiła AZS Radom

Tomasz Leyko
Grzegorz Sobut, kiedyś grał w Radomiu, teraz dobywa bramki dla Stali.
Grzegorz Sobut, kiedyś grał w Radomiu, teraz dobywa bramki dla Stali. Tomasz Leyko
Szczypiorniści mieleckiej Stali odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo w I lidze. Tym razem pokonali AZS Politechnikę Radomską.

Rywale mieli ochotę ograć mielczan. Argumentem, który przemawiał na ich korzyść było wyjazdowe zwycięstwo z Miedzią Legnica, z którą mielczanie wygrali zaledwie jedną bramką.

Nic z tych rzeczy.

Stal tylko na początku dała rywalom pole do popisu. Mielczanie szybko przejęli inicjatywę stopniowo powiększając przewagę (od 5-3 do 19-11).

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli Paweł Gawęcki, Dariusz Kubiszta i Łukasz Janyst. Tradycyjnie już szybkie kontry w mieleckim zespole uruchamiał długimi podaniami bramkarz Krzysztof Lipka.

W 34 minucie trener radomian poprosił o czas. Nic to jednak nie dało. Popisowa gra mielczan trwała (25-15, 30-17, 40-24). Ostatnią bramkę pieczętującą wysokie zwycięstwo zdobył Adam Babicz.

AZS POLITECHNIKA RADOMSKA - STAL MIELEC 26-42 (11-19)