St. kpt. Andrzej Szpunar, strażak z Rzeszowa, Mistrzem Polski w biegach górskich

Bartosz Gubernat
Trasę biegu najszybciej pokonał Andrzej Szpunar z Rzeszowa.
Trasę biegu najszybciej pokonał Andrzej Szpunar z Rzeszowa. mł. bryg. Ireneusz Michalik, mł. bryg. Piotr Surmacz
Starszy kapitan Andrzej Szpunar z Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie został Mistrzem Polski Strażaków w biegach górskich.

Zawody odbyły się na terenie gminy Krempna w powiecie jasielskim. Były to II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim zaliczane do Pucharu Polski Strażaków w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP oraz XVI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział 76 zawodników. Po raz drugi w biegu wzięli udział także strażacy z Paris Fire Brigade z Francji.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Po starcie zlokalizowanym obok Szkoły Podstawowej w Krempnej trasa prowadziła do miejscowości Huta Krempska – Za Polanę (526 m n.p.m.) – Doliną pomiędzy Kotalnicą (544 m n.p.m.), a Niedźwiedzim (653 m n.p.m.), następnie kierowała się w stronę drogi prowadzącej z Żydowskiego do Krempnej, gdzie znajdował się zbieg do mety usytuowanej na wysokości Szkoły Podstawowej w Krempnej. W trakcie biegu nie odnotowano żadnych poważniejszych urazów. Na trasie biegu, w jej najwyższym punkcie (Za Polaną) zlokalizowano punkt żywieniowy, z którego ze względu na wysoką temperaturę skorzystała większość uczestników.

W zawodach najlepszy okazał się st. kpt. Andrzej Szpunar z Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie, który trasę pokonał w czasie nieco ponad 34 minut.

Zwycięzcy otrzymali medale, puchary, dyplomy, i nagrody, które zostały wręczone przez przybyłych na zawody gości i sponsorów. Uhonorowano także dzieci, które zwyciężyły w biegu na dystansie 1 km, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Krempnej w ramach II Międzynarodowych Mistrzostw Polski Strażaków w biegu górskim.