SSK wygrało Memoriał Jakubowskiego

archiwum
Drużyna SSK Rzeszów wygrała III Memoriał Dominika Jakubowskiego. W finale turnieju rozegranego w hali przy ul. Kasprowcza po bardzo zaciętym meczu III-ligowiec ograł Uniwersytet Rzeszowski 89:82.

W pierwszym meczu grające w okrojonym składzie SSK pokonało Przyjaciół Dominika 85:71. Mecz był wyrównany przez dwie kwarty, w trzeciej dzięki obronie SSK odskoczyło na 20 oczek. W IV kwarcie szaleńczy pościg rozpoczął Szymon Skop, ale nie miał wsparcia, co spowodowało że Przyjaciele odrobili tylko część strat. W drugim meczu SSK pokonało wyraźne drużynę Politechniki Rzeszowskiej 87:49.
Finał na początku był wyrównany. W II kwarcie SSK odjechało na 20 punktów i wydawało się, że jest po emocjach. Jednak w III kwarcie spadł za 5 fauli Krzysztof Winiarski, podstawowy rozgrywający SSK i "Akademicy" zaczęli odrabiać straty (m. in. "trójki" Kindlika i Buszty). Cała czwarta kwarta to wojna nerwów. Ostatecznie dzięki SSK dowiozło zwycięstwo.