Nowiny24
  Polecamy

  Polecamy na weekend

  Rozwiń
  Nowiny24
  Zwiń

  Polecamy na weekend

  Lubisz zagadki logiczne? Jesteś spostrzegawczy? Zmierz się z naszym szybkim testem na inteligencję. Wynik 12/15 będzie sukcesem!

  Grzegorz Walasek: Będziemy chcieli wygrać ze wszystkimi

  Grzegorz Walasek: Będziemy chcieli wygrać ze wszystkimi

  Marek Bluj

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Grzegorz Walasek chciałby spróbować swoich sił w cyklu Grand Prix.

  Grzegorz Walasek chciałby spróbować swoich sił w cyklu Grand Prix. ©Dariusz Danek

  Rozmowa z GRZEGORZEM WALASKIEM, żużlowcem PGE Marmy Rzeszów
  Grzegorz Walasek chciałby spróbować swoich sił w cyklu Grand Prix.

  Grzegorz Walasek chciałby spróbować swoich sił w cyklu Grand Prix. ©Dariusz Danek

  - Sezon za pasem. Wszyscy się zastanawiają, czy nie zaszkodzi wam, że nie możecie jeszcze trenować u siebie. Nie ulega kwestii, że nie jest to dobre?

  - Z pewnością psychicznie byłoby lepiej, gdyby tak było, bo można by było wyciągać jakieś wnioski. Osobiście czuję, że sparingi i zawody, w których jadę wystarczają mi, aby dobrze przygotować się do sezonu.Na żużlu czasem bywa tak, że zbyt duża liczba treningów "idzie" w drugą stronę. To jest moje zdanie. Może uda się tak, iż akurat okres, jaki pozostanie nam do startów u siebie wykorzystamy na tyle, że wszystko będzie super pasowało.

  - Jak spisują się motory. Wszystko jest OK?

  - Tak, po sparingach mogę powiedzieć, że część z zakupionych silników, jakie poczyniłem u różnych mechaników, spisuje się dobrze. To na, co stawiałem, sprawdza się. W żużlu jest tak, że nie wszystkie zakupione silniki pasują, ale jest część, z których jestem zadowolony. Częściowo przywiozłem sobie pewne rzeczy. Z motocyklami będą podróżował.

  - Panuje opinia, że tak, jak w tamtym roku jest ta sama czwórka do brydża, czyli czterech kandydatów do medali plus Azoty Tarnów. To nie jest odkrywcza teza...

  - Dokładnie tak jest, ale nie chciałbym kalkulować. Wolę poczekać do pierwszych meczów. Wówczas będzie widać, kto dobrze się prezentuje w tym roku. Co do nowinek regulkaminowych, to każde nowinki są kontrowersyjne, ale poczekajmy z ocenami do końca sezonu. Zobaczymy, jak to się sprawdzi i dopiero wówczas będzie można wyciągać wnioski.

  - Przy tym regulaminie nie będzie już meczów ważnych i ważniejszych...

  - W sumie nigdy tak nie było. Jak jeżdżę na żużlu, to nie było jeszcze nigdy przed meczem narady, że na przykład dzisiaj ten mecz jest o pietruszkę i nie musimy się sprężać. Każdy z nas po to wyjeżdża na tor, aby wygrać i nie ma jakiegoś odpuszczania. Nie ma więc meczów ważnych i mniej ważnych.

  - Czy tak doświadczonego zawodnika, jak pan, po zmianie klubu, nachodzą myśli w rodzaju - "jak to będzie w nowej drużynie?" Czy przyzwyczaił się już pan do tego, że teraz to w Rzeszowie jest mój zespół?

  -Tak. Bardzo chcę dobrze jeździć. Teraz jestem w nowym otoczeniu, wiem, jakie są wymagania i oczekiwania. Tak naprawdę nie mogę się już doczekać startów, ale z drugiej strony są obawy, aby dobrze zacząć. To będzie dla mnie bardzo ważne. Będę się starał, aby naprawdę dobrze jeździć od pierwszego meczu. Na dziś wygląda to optymistycznie.

  - Dobrze zacząć, czyli wygrać na inaugurację w Gdańsku?

  - Jak najbardziej. Ze wszystkimi będziemy chcieli wygrywać, nie tylko w Gdańsku. Oby tylko zdrowie dopisywało i omijały nas kontuzje, a wszystkie inne rzeczy postaram się tak poukładać, aby było dobrze.

  - Powiedział pan, że jeżeli by się udało awansować do Grand Prix, to dlaczego nie? Ale bez specjalnej napinki...

  - Jak oglądałem ostatnie Grand Prix, a znam dobrze Jarka Hampela, który jeździ bardzo dobrze, to zawodnik wielkiej klasy, zazdrościłem mu. Chciałbym jeszcze raz spróbować swoich sił w Grand Prix, może byłoby inaczej. Wiem jednak gdzie jest moje miejsce w szeregu i nie staram się nie stawiać wszystkiego na jedną kartę, bo można się rozczarować. Jeżeli zdrowie, umiejętności i motocykle pozwolą na to, aby jeździć W GP, to na pewno bym z tego nie zrezygnował, nawet jeżeli będą obowiązywały obecne przepisy. Tym bardziej, że chciałbym pozwiedzać trochę świata, a awansując do Grand Prix można niektóre fajne miejsca zobaczyć.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  DZIELICOWY BLIŻEJ NAS! Wybierz Dzielnicowego Roku Podkarpacia

  DZIELICOWY BLIŻEJ NAS! Wybierz Dzielnicowego Roku Podkarpacia

  Piknik Nauki EKSPLORACJE 25-27 maja w Rzeszowie

  Piknik Nauki EKSPLORACJE 25-27 maja w Rzeszowie

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.