Młoda Liga. Brawa dla Resovii. Brąz dla Zaksy

Marek Bluj
W trzecim decydującym meczu o brązowy medal Młodej Ligi siatkarze Asseco Resovii przegrali po niezwykle zaciętej walce z Zaksą Kędzierzyn-Koźle 2:3 (24:26, 25:23, 23:25, 25:22, 5:15).

Spotkanie trwało ponad 2,5 godziny.

Kędzierzynianie wygrali rywalizację play-off 2-1 i zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu, Resovia jest czwarta.

- Jestem pod wrażeniem gry jednego i drugiego zespołu. Stworzyliście trzy piękne widowiska siatkarskie. Jeden i drugi zespół zasłużył na brązowe medale. Wielki szacunek dla jednych i drugich - powiedział Waldemar Wspaniały, który nadzoruje rozgrywki Młodej Ligi i który razem z Markiem Karbarzem wręczali medale.

W piątkowym spotkaniu wygranym 3:1, resoviacy odrobili straty i szykowali się do sobotniej potyczki o wszystko. Na trybunach hali ROSiR około 300 kibiców głośno dopingowało zespół gospodarzy.

Na boisku trwała walka o każdą piłkę, każdy punkt. Nikt się nie oszczędzał. W czwartym secie Resovia prowadziła 14:11, 22:20, ale Zaksa odrabiała straty. Jednak nasza drużyna w końcówce postawiła na swoim. Jednak w tie-breaku gra toczyła się pod dyktando gości.

- Przez cztery sety walczyliśmy, jak równy z równym, w piątym przeciwnik bardzo szybko nam "odjechał" i chyba straciliśmy wiarę w to, że możemy go jeszcze przełamać. Zawodnicy Zaksy są starsi od nas i wykorzystali swoje większe doświadczenie - podsumował Wietecha.

Tytuł mistrzowski po raz pierwszy zdobył Lotos Trefl Gdańsk, który w trzecim spotkaniu finałowym pokonał ekipę SMS PZPS Spała 3:1.

Asseco Resovia - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 2:3 (24:26, 25:23, 23:25, 25:22, 5:15)
W play-off 1-2

Resovia: Kędzierski 3, Dudziński 5, Jakubek 8, Szalacha 21, Pałka 16, Kozdroń 9, Twaróg (libero) oraz Komenda, Gąsior 1, Filip 5, Mordyl. Trener Jerzy Wietecha.

Zaksa: Kamiński 7, Brzeziński 15, Polański 9, Andrulewicz 4, Futryn 17, Piotrkowski 18, Banach (libero) oraz Herich, Andruszek 2. Trener Michał Chadała.