forntuna
  Puchar CEV: Asseco Resovia - Dynamo Moskwa 2:3

  Puchar CEV: Asseco Resovia - Dynamo Moskwa 2:3

  mbluj

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  W hali Podpromie dużo było emocji i twardej gry.

  W hali Podpromie dużo było emocji i twardej gry. ©Krzysztof Łokaj

  W pierwszym finałowym meczu o Puchar CEV siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali po zaciętej i emocjonującej walce z Dynamem Moskwa 2:3.
  W hali Podpromie dużo było emocji i twardej gry.

  W hali Podpromie dużo było emocji i twardej gry. ©Krzysztof Łokaj

  W tie-breaku rzeszowski zespół posiadał inicjatywę, prowadził kilkoma punktami, ale na finiszu lepsi byli goście.

  Asseco Resovia Rzeszów - Dynamo Moskwa 2:3 (20:25, 25:22, 20:25, 25:23, 13:15)

  Resovia; Lukas Tichacek, Georg Grozer, Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb, Olieg Achrem, Marco Bojić, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Paul Lotman, Grzegorz Kosok. Trener Andrzej Kowal.

  Dynamo: Siergiej Grankin, Denis Kalinin, Nikołaj Pawłow, Dmitry Szczerbinin, David Lee, Petre Veres, Roman Bragin (libero) oraz Paweł Krugłow, Aleksander Markin, Walentin Bezriukow. Trener Jurij Czerednik.

  Sędziowali: Stephan Grieder (Szwajcaria) i Mykhaylo Melnyk (Ukraina). Widzów: 5000.

  Był to mecz godny finału. Obie drużyny grały ambitnie, dobrze, skutecznie, ale także popełniały wiele błędów, zwłaszcza w zagrywce, ale trzeba było podejmować ryzyko, bo "proste" serwisy kończyły się zaraz skutecznymi atakami rywala. Resoviakom zagrywka w tym pojedynku, który kibice długimi chwilami oglądali na stojąco, nie wychodziła, tak jak to potrafią. Nie najlepsze było także przyjęcie. Z takim mocnym rywalem, jak Dynamo, to ciężkie grzechy.

  "Był to bardzo emocjonujący u wyjątkowo trudny mecz. Wygraliśmy, ale po twardej walce. Resovia pokazała charakter" - mówił Nikołaj Pawłow, zawodnik Dynama Moskwa.

  " W dwóch setach, które przegraliśmy, prowadziliśmy przecież nawet różnicą pięciu punktów, ale gospodarze wyrwali nam zwycięstwo. W piątej partii, to my byliśmy w roli goniących i na finiszu udało nam się zwyciężyć. Bardzo ważny w tym meczu serwis" - dodał Pawłow, który grał bardzo skutecznie.
  O wszystkim rozstrzygnął tie-break. To był prawdziwy bój. Rozpoczął go skutecznym atakiem Georg Grozer, którego Rosjanie obawiali się najbardziej. Po asie Marco Bojicia resoviacy prowadzili 6:3. Na 7:4 z krótkiej popisał się akcją Piotr Nowakowski. Po ataku Grozera było 10:7. Nowakowski z krótkiej sprawił, że notowano 13:10 i wtedy całą inicjatywę przejęli dynamowcy. Mecz zakończył atakiem Peter Veres.

  Rewanż w niedzielę o godzinie 16 polskiego czasu w Moskwie. Puchar zdobędzie drużyna, która wygra dwa mecze. Przy remisie 1-1 rozegrany zostanie złoty set. W nim cała nadzieja Asseco Resovii.

  Opinie
  Andrzej Kowal (trener Asseco Resovii)


  Był to mecz z dużą ilością błędów z jednej i z drugiej strony. Przyczyn naszej porażki upatruje w elemencie zagrywki - przyjęcia, w pozostałych mecz był dość wyrównany i momentami stał na dobrym poziomie. Już dawno nie oddaliśmy przeciwnikowi w przyjęciu tak wielu punktów. Z takim przeciwnikiem jak Dynamo, z którym każdy punkt trzeba wyszarpać, tak to się kończy. Szkoda, bo była duża szansa, szczególnie w tie-breaku, w którym prowadziliśmy kilkoma punktami. Niestety, nie wytrzymaliśmy chyba tego psychicznie w przyjęciu. Jedziemy do Moskwy walczyć, nie mamy nic do stracenia.

  Więcej opinii w czwartkowych Nowinach

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  DZIELICOWY BLIŻEJ NAS! Wybierz Dzielnicowego Roku Podkarpacia

  DZIELICOWY BLIŻEJ NAS! Wybierz Dzielnicowego Roku Podkarpacia

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!