Siatkarska PlusLiga. Asseco Resovia pewnie i ekspresowo pokonała MKS Będzin 3:0 i będzie mieć spokojne święta [RELACJA]

Karolina Głodowska
Rzeszowianie zagrali szybko i skutecznie i już mają świąteczną przerwę. Po meczu gratulował im nawet Adam Góral, prezes firmy Asseco. Krzysztof Kapica
Asseco Resovia była zdecydowanym faworytem i pokazała to swoją grą na boisku. Co prawda MKS Będzin plasuje się dopiero na 13. miejscu w tabeli, ale bywał niebezpieczny. Na Podpromiu jednak przegrał gładko 0:3.

Będzinianie w ostatnim meczu pokonali po tie-break'u zespół Jastrzębskiego Węgla. Tym razem jednak goście nie sprawili niespodzianki.

ZAPIS RELACJI LIVE

Początek I seta był wyrównany, rzeszowianie szybko jednak zdominowali gości i zaczęli dyktować swoje warunki gry. Rewelacyjnie pokazał się Lemański, najpierw popisał się pojedynczym blokiem, a w kolejnej akcji wbił soczystego gwoździa (8-5). Resoviacy trzymali dystans i po udanym bloku Jakuba Jarosza na tablicy widniał wynik 15-9. Będzinianie nie odpuszczali i zbliżyli się do gospodarzy (15-12), o czas poprosił Andrzej Kowal. Przerwa i wskazówki trenera podziałały na zespół mobilizująco. Lemański wbił gwoździa, zaraz potem posłał asa, w kolejnej akcji Możdżonek popisał się blokiem (20:15). Ostatni punkt zdobył Jarosz, znowu skutecznie zatrzymując na siatce przyjezdnych.

Asseco Resovia pewnie wygrała z MKS Będzin 3:0.Czytaj także: Asseco Resovia pewnie i ekspresowo pokonała MKS Będzin 3:0 i będzie mieć spokojne święta [RELACJA]

Siatkarska PlusLiga. Asseco Resovia pewnie wygrała z MKS Będ...

Dobry atak Możdżonka, złe przyjęcie gości, as Lukasa Tichacka – tak rozpoczęła się druga partia i wydawało się, że powtórzy się scenariusz z 1. seta. Gospodarze prowadzili już 9-4, kiedy o przerwę poprosił szkoleniowiec będzinian. Podrażnieni goście wrócili na boisko i wzięli się do odrabiania strat, po bloku na Śliwce zmniejszyli straty do jednego punktu (9-10). Trzymali się do połowy seta. Rzeszowianie opanowali jednak sytuację i odskoczyli przyjezdnym (22-17). Będzinianie postraszyli pod koniec gospodarzy, znowu zbliżając się do nich (21-23). Seta zakończył Bartłomiej Lemański atakiem ze środka.

Dobrze rozpoczęli 3. partię będzinianie. Po bloku na Jaroszu prowadzili 6-3. Jednak nie cieszyli się z przewagi zbyt długo, najpierw punkt z zagrywki zdobył Lemański ,a w kolejnej akcji błąd popełnił Rodrigues, posyłając piłkę w aut (8-8). Gra toczyła się punkt za punkt (12-12, 16-16). Na dwa punkty udało się odskoczyć gospodarzom dopiero po ataku Jarosza (20:18). Chwilę potem asa posłał Możdżonek (22-19). Seta rzeszowianie zakończyli, efektownie blokując Rodriguesa.

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin 3:0 (25-16, 25-21, 25-20)

Asseco Resovia Rzeszów: Lemański 8, Tichacek 2, Depowski 6, Jarosz 15, Śliwka 9, Możdżonek 9, Masłowski (libero) oraz Schops, Dryja 1. Trener: Andrzej Kowal.

MKS Będzin: Waliński 3, Kozub 1, Kowalski 4, Klobucar 5, Grzechnik 1, Rodrigues 18, Potera (libero) oraz Peszko 4, Yordanov 1, Seif 1, Gregorowicz (libero). Trener: Stelio DeRocco.

Sędziowie: Flis, Litwin (Kraków).
Widzów: 2500.
MVP: Jakub Jarosz.