AKS Rzeszów bliżej awansu do I ligi, rozbili Avię [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kapica
AKS Rzeszów niemal znokautował Avię Świdnik w pierwszych meczach finału siatkarskiej II ligi, grupy IV. Do udziału w barażach o I ligę rzeszowianom potrzeba jednej wygranej w Świdniku.
AKS V LO o krok do awansu do I LigiAKS V LO Rzeszów we własnej hali drugi raz pokonało Avię Świdnik i dzieli ich zaledwie jedno zwycięstwo do awansu do I Ligi.

AKS Rzeszów o krok od awansu do I ligi

Rzeszowianie pokazali tymi dwoma meczami, że ich wygrana w rundzie zasadniczej to nie dzieło przypadku. W tym dwumeczu nie dali szans Avii, której planowany awans znacznie się oddalił.

W sobotę siatkarze AKS-u rozpoczęli mecz bardzo dobrze. Zyskiwali kilkupunktową przewagę na początku seta i nie pozwalali rywalom wyjść na prowadzenie, choć na chwilę. Obie strony sporo ryzykowały zagrywką, stąd mecz był bardzo dynamiczny, ale zdarzały się też zepsute serwy.

Prawdziwy nokaut świdniczanom nasi zawodnicy zaserwowali w drugim secie. Zdesperowany trener Mariusz Kowalski zdjął swoich czołowych graczy i wpuścił rezerwy. O dziwo drugi garnitur Avii podjął walkę z AKS-em. Dowodem na to był trzeci set, w którym rzeszowianie skończyli dopiero ósmą piłkę moczową.

W niedzielę trener Avii wrócił do podstawowego składu. Gdy goście wygrali pierwszego seta wydawało się, że ten dzień będzie dla nich. Nie na długo. Lider Avii, były gracz Resovii Wojciech Pawłowski coraz częściej przekonywał się o skuteczności rzeszowskiego bloku.

Kluczowa akcja meczu miała miejsce w drugim secie. Goście niebezpiecznie się zbliżyli na 20:18. O kolejny punkt trzeba było walczyć w długiej wymianie, którą typowym gwoździem zakończył Jakub Peszko. Od tego momentu goście, poza momentami, nie istnieli na parkiecie. Dwie ostatnie partie były popisem skuteczności gospodarzy.

AKS V LO Rzeszów - Avia Świdnik 3:0 (25:20, 25:14, 31:29) i 3:1 (23:25, 25:21, 25:16, 25:12)

AKS: Kowalski, Peszko, Nożewski, Dryja, Długosz, Pałka, Głód (libero) oraz Durski, Świst, Pszonka.

Stan play-off: 2-0 dla AKS.