Bolesław i Siarka wygrywają. Trwa walka o play-off

Ewelina Nycz
Siatkarki Bolesława V LO Rzeszów i Siarki Tarnobrzeg nie zawiodły swoich fanów i wygrały swoje mecze w 14. kolejce II ligi. Oba zespoły walczą o miejsce w czołowej czwórce, które pozwala grać w play-off.

ANSER SIARKA TARNOBRZEG - POGOŃ PROSZOWICE 3:1 (25:12, 23:25, 25:16, 25:14)

SIARKA: Galica, Wąż, Sas, Mysiak, Jabłońska, Hajduk oraz Matejek.

WIDZÓW 200.

Siarka zanotowała trzecie z rzędu zwycięstwo, które przybliża ją do gry w play-off.

W pierwszym secie miejscowe wręcz "zmiotły" z parkietu rywalki wygrywając w sposób nie podlegający dyskusji. W drugiej partii po ataku Jolanty Jabłońskiej było już 15:10 dla Anser Siarki, ale wtedy właśnie coś się w grze naszego zespołu popsuło i partię niespodziewanie wygrały przyjezdne. Na szczęście podopieczne trenera Andrzeja Dróbkowskiego szybko wyciągnęły odpowiednie wnioski i dominowały w trzecim oraz czwartym secie zwyciężając w trzecim z rzędu spotkaniu. Pisz

JEDYNKA TARNÓW - BOLESŁAW V LO RZESZÓW 0:3 (19:25, 19:25, 20:25)

BOLESŁAW: Kazała, Wilk, Mazur, Baran, Świątek, Grzegorczyk, Filipowicz (libero)

W Rzeszowie tarnowianki postawiły zdecydowanie większy opór niż u siebie. Wtedy było 3:2 dla Bolesława. Tym razem rzeszowianki nie dały szans rywalkom i od pierwszych akcji mocno zdominowały rywalki swoim blokiem. To się okazało kluczem do zwycięstwa.

W innych meczach 14. kolejki:
PWSZ KARPATY KROSNO - AGH GALECO WISŁA KRAKÓW 2:3 (18:25, 25:17, 25:23, 18:25, 10:15)
MKS Wieliczka - Dalin Myślenice 0:3 (23:25, 17:25, 27:29),
Szóstka Biłgoraj - Tomasovia Tomaszów Lub. 3:0 (25:12, 25:17, 25:19),