Nowiny24
  Polecamy

  Polecamy na weekend

  Rozwiń
  Nowiny24
  Zwiń

  Polecamy na weekend

  Lubisz zagadki logiczne? Jesteś spostrzegawczy? Zmierz się z naszym szybkim testem na inteligencję. Wynik 12/15 będzie sukcesem!

  Wilfredo Leon po polsku: Z reprezentacją Polski będę...

  Wilfredo Leon po polsku: Z reprezentacją Polski będę trenował w Zakopanem

  Tomasz Biliński

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wilfredo Leon w miniony weekend powiększył swoją gablotę trofeów. W Kazaniu wygrał z Zenitem Ligę Mistrzów. Po czterech latach gry w Rosji, od nowego sezonu będzie występował w Sir Safety Perugia. W międzyczasie będzie odwiedzał Polskę. - Powinienem być na meczach Ligi Narodów w Łodzi. Z kadrą będę trenował na zgrupowaniu w Zakopanem - zapowiedział 24-letni przyjmujący, który w reprezentacji Polski będzie mógł grać od lipca 2019 r.
  Wilfredo Leon będzie trenował z reprezentacją Polski w sierpniu przed mistrzostwami świata.
  1/11
  przejdź do galerii

  Wilfredo Leon będzie trenował z reprezentacją Polski w sierpniu przed mistrzostwami świata. ©Sylwia Dabrowa / polska press

  Biało-Czerwoni pod wodzą Vitala Heynena przygotowują się w Spale do Ligi Narodów (zastąpiła Ligę Światową). Najważniejszą imprezą są jednak wrześniowe mistrzostwa świata, które odbędą się we Włoszech i w Bułgarii. Przed nimi narodowa drużyna będzie trenować w Zakopanem. Belgijski selekcjoner chce w ten sposób wprowadzić coś nowego w przygotowania, wpłynąć na przygotowanie mentalne zawodników. Głównie dlatego, że do nieudanych mistrzostw Europy rok temu kadra przez długi czas trenowała w Spale.


  Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, właśnie w Zakopanem Wilfredo Leon powinien pierwszy raz trenować z reprezentacją Polski. - Ale w taki sposób, żebym nie przeszkadzał chłopakom przygotować się do turnieju - zaznaczył Leon, który chciałbym pojawić się także podczas turnieju siatkówki plażowej z cyklu World Tour. Ten odbędzie się w Warszawie na przełomie czerwca i lipca.

  Leon od lipca 2015 r. ma polski paszport. Polski Związek Piłki Siatkowej chcę, by przyjmujący grał w reprezentacji Polski. Zrobił wszystko co mógł, by władze FIVB. Siatkarz otrzymał zgodę na zmianę drużyny narodowej w lipcu rok temu. Jednak okres karencji wynosi dwa lata. Głównie dlatego Leon będzie mógł dołączyć do Biało-Czerwonych 24 lipca 2019 r. Jego pierwszym dużym turniejem mogą być zatem mistrzostwa Europy (zorganizują je cztery kraje: Belgia, Holandia, Francja i Słowenia).

  Od dawna jednak regularnie uczy się języka polskiego. - W Kazaniu przez ostatni rok korzystałem z aplikacji, bo nie miałem z kim rozmawiać. Teraz będę miał na to więcej czasu - wyjaśnił Kubańczyk, który od 2016 r. ma żonę Polkę. Ich córka w miniony weekend skończyła roczek. Prawdopodobnie całą rodziną przeniosą się do Perugii.

  24-letni Leon jest uznawany za jednego z najlepszych siatkarzy na świecie. W dotychczasowej karierze został klubowym mistrzem świata, dwa razy zdobył na nich srebrny medal. Z reprezentacją Kuby został wicemistrzem świata. W swoim ojczystym kraju trzy razy był mistrzem. W Rosji dołożył cztery tytuły, krajowych puchar i Superpuchar. Ligę Mistrzów wygrał cztery razy, wszystkie z Zenitem. Podczas ostatniego turnieju został wybrany do drużyny marzeń rozgrywek.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  DZIELICOWY BLIŻEJ NAS! Wybierz Dzielnicowego Roku Podkarpacia

  DZIELICOWY BLIŻEJ NAS! Wybierz Dzielnicowego Roku Podkarpacia

  Piknik Nauki EKSPLORACJE 25-27 maja w Rzeszowie

  Piknik Nauki EKSPLORACJE 25-27 maja w Rzeszowie

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.