San-Pajda Jarosław ma brąz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23 [WIDEO]

luci
SAN-Pajda Volleyball Team
Siatkarki z Jarosławia zajęły 3. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23. W finale Pałac Bydgoszcz pokonał Legionovię Legionowo.

MMP U23 były rozgrywane w nowej formule po raz pierwszy. Do tej pory tytuł w tej kategorii przyznawano najlepszej drużynie Młodej Ligi Kobiet, to się zmieniło. W tegorocznym turnieju finałowym w Legionowie znalazły się dwie najlepsze ekipy z Młodej Ligi i dwie z eliminacji zespołów spoza Orlen Ligi.

W półfinale drużyna trenerów Piotra i Pawła Pajdy spotkała się z gospodyniami z Legionovii. Jarosławianki nie podołały drużynie wzmocnionej zawodniczkami z Orlen Ligi. Pomimo dobrej gry w setach dwa i trzy miejscowe wygrały to spotkanie 3:0. W walce o brąz rywalem San-Pajdy był AZS AWF Warszawa. Jarosławianki świetnie zagrały blokiem i obroną - kontrując bezlitośnie zdezorientowane warszawianki. Doskonała zagrywka zawodniczek jarosławskiego zespołu pozwoliła odrzucić akademiczki od siatki i zwyciężyć cały mecz 3:0.

Dla drużyny z Jarosławia to pierwszy w historii medal mistrzostw Polski w grach zespołowych.

- Ten medal to ukoronowanie naszej ciężkiej pracy i cierpliwie prowadzonego projektu wspieranego przez władze naszego miasta - mówi Piotr Pajda, trener i prezes klubu.

Weekendowy sukces oznacza dla jarosławskiej siatkówki możliwość ubiegania się o licencję uprawniającą do gry w I lidze kobiet w sezonie 2017/18.

Brązowe medalistki SAN-Pajda: Trojnar, Chmielarczyk, Saj, Magierowska, Macek, Stepko, Brzezińska, Chmielewska, Wisz, Waszyńska oraz libero Kłuś i Lonc. Trenerzy: Piotr Pajda i Paweł Pajda.

Magdalena Trojnar, Katarzyna Saj, Gabriela Macek oraz trener Piotr Pajda podsumowują turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23