MKS Łańcut i AKS V LO Rzeszów walczą o finał mistrzostw Polski. Dziewczyny we Wrocławiu, chłopaki w Warszawie

W poprzednim sezonie drużyny z Podkarpacia zabrakło na podium mistrzostw Polski kadetów. Archiwum
Od piątku do niedzieli toczyć się będzie walka o miejsce w finale Mistrzostw Polski Kadetów i Kadetek w siatkówce. W grze są dwie ekipy z naszego regionu.

MKS Łańcut pod wodzą Bogdana Dudka gra w tym sezonie rewelacyjnie z 18 meczów w rozgrywkach regionalnych wygrał wszystkie tracąc zaledwie trzy sety. Swoją dyspozycję łańcucianki potwierdziły również na szczeblu centralnym. W turnieju ćwierćfinałowym MKS wygrał wszystkie cztery mecze 3:0, w setach deklasując niekiedy rywalki.

O miejsce w czołowej ósemce kraju drużyna powalczy we Wrocławiu, gdzie mierzyć się będzie z miejscowym Impelem, Setbolem Oświęcim i MOS-em Wola Warszawa.

Kadeci z AKS V LO nie są gorsi od koleżanek z Łańcuta. Podobnie jak one na Podkarpaciu we wszystkich 18 meczach nie zaznali poażki, jedynie co stracili dwa sety więcej niż MKS. W ćwierćfinale szczebla centralnego jednak pokazali swoją siłę wygrywając wszystkie mecze po 3:0.

Na turniej półfinałowy drużyna prowadzona przez Artura Łozę wybiera się do Warszawy. Oprócz miejscowego MOS-u Wola zagrają tam AZS 2020 Częstochowa i Dunajec Nowy Sącz.