Liga Siatkówki Kobiet: Spacerek Developresu Rzeszów w meczu z Treflem Proximą Kraków

Karolina Głodowska
Tak szybkiego zwycięstwa Developres już dawno nie odniósł.
Tak szybkiego zwycięstwa Developres już dawno nie odniósł. Krzysztof Kapica
W nieco ponad godzinę Developres Rzeszów rozprawił się z Treflem Proximą Kraków w meczu 24 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Rozpędzone ostatnio krakowianki zderzyły się ze ścianą w hali na Podpromiu. Zaś rzeszowianki dzięki wygranej wskoczyły na drugie miejsce w tabeli i będą na nim co najmniej do soboty, bo w derbach Łodzi Budowlani pokonali ŁKS 3:0.

Developres SkyRes Rzeszów - Trefl Proxima Kraków 3:0

Sety: 25:12, 25:9, 25:19.

Developres: Rousseaux 18, Ptak 5, Żabińska 8, Kaczmar 3, Helić 13, Blagojević 7, Sawicka (l) oraz Ganszczyk 3, Rabka, Andrushko 1, Żak. Trener: Lorenzo Micelli

Proxima : Talas, Clement 2, Łukasik, Brzezińska 4, M. Łukasik, Pavan 7, Kulig (l) oraz Słonecka 4, Budzoń, Woźniak, Szymańska 4, Jaroszewicz 1. Trener: Alessandro Chiappini

Widzów: 450

Developres Rzeszów łatwo pokonał Trefl Proximę Kraków 3:0. RELACJA Z MECZU LSK: DEVELOPRES RZESZÓW - TREFL PROXIMA KRAKÓWZAPIS RELACJI LIVE Z MECZU DEVELOPRES RZESZÓW - PROXIMA KRAKÓWPOPULARNE NA NOWINY24/SPORT:

Egzekucja w hali na Podpromiu. Developres Rzeszów rozgromił ...

Rzeszowianki rozpoczęły mecz bardzo zdeterminowane, ale na początku spotkania przyjezdne potrafiły dotrzymać im kroku.
Równa gra toczyła się do momentu, gdy na tablicy widniał wynik 12-12. Wszystko, co działo się potem, było pod całkowitą kontrolą siatkarek Developresu. Piąty bieg wrzuciła niezawodna Helene Rousseuax, świetnie spisywała się w ataku i bloku, po kilku jej paradach gospodynie prowadziły już 17-12.

Rzeszowianki dominowały w każdym elemencie, lepiej grały w bloku i w obronie. Siatkarki z Krakowa nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na tak bezlitosną grę rywalek. Trener Chiappini próbował ratować sytuację zmianami (21-12). Na boisku pojawiła się między innymi była zawodniczka miejscowej drużyny Adrianna Budzoń. Rotacje składem jednak nic nie dały i to siatkarki z Podkarpacia cieszyły się ze zwycięstwa w pierwszym secie zaledwie po 19 minutach gry.

Jeśli pierwszy set w wykonaniu krakowianek był słaby, to trudno powiedzieć, jak określić to, co działo się w drugiej partii. Po kolejnym skutecznym ataku Rousseuax gospodynie prowadziły 10-3. Krakowianki były bezsilne, jeśli już udało im się zdobyć punkt to tylko dlatego, że błąd popełniały miejscowe – 11% skuteczności w ataku. Alessandro Chiappini przy stanie 3-14 miał wykorzystane już wszystkie przerwy i jedyne, co mógł zrobić, to przyglądać się, jak jego siatkarki przyjmują kolejne ciosy.

Rzeszowianki dobrze czytały grę gości, co pozwoliło im kontrolować sytuację na siatce i jeśli bezpośrednio nie blokowały krakowianek, to skutecznie broniły i wyprowadzały zabójcze kontry. Na boisku pojawiły się Andrushko i Rabka, po ataku tej pierwszej gospodynie prowadziły 23-8. Seta zakończyły skutecznym blokiem (25-9) i schodziły z boiska z uśmiechami na twarzach.

Po dziecięciu minutach przerwy przyjezdne wyszły na parkiet bardziej opanowane i nie pozwalały rzeszowiankom odskoczyć, same zaczęły nawet wychodzić na prowadzenie. Po bloku na Blagojević krakowianki prowadziły 9-7, nie było im jednak dane długo cieszyć się przewagą nad rywalkami. Dobrze w ataku zagrała Rousseuax, zaraz potem z prawej flanki huknęła Helić, Żabińska zapunktowała blokiem i rzeszowianki prowadziły 17-13.

Kolejne przerwy, brane przez szkoleniowca Trefla Proximy Kraków, nie zmieniały obrazu gry jego podopiecznych. Przy stanie 21-16 Lorezno Micelli dał odpocząć podstawowym zawodniczkom i na boisku pojawiły się Żak, Andrusho i Rabka, które nie miały problemów z dokończeniem seta (25-19).