Developres wygrał z KSZO. W piątek mecz nr 3 [ZDJĘCIA]

28.04.2016 rzeszow developres sky res rzeszow kszo ostrowiec swietokrzyski walka o 11 miejsce orlen liga fot krzysztof kapica Krzysztof Kapica
Developres Rzeszów pokonał u siebie KSZO Ostrowiec Św. 3:0 i wyrównał stan rywalizacji play-off. Jutro o godzinie 18 spotkanie nr 3.

Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec Św. 3:0

Sety: 25:23, 25:16, 25:22

Developres: Śliwińska 12, Hawryła 6, Cabajewska 5, Skiba 8, Warzocha 7, Jagodzińska 15 oraz Borek (libero), Otasević 3. Trener Jacek Skrok.

KSZO: Bednarek 4, Szpak 1, Ściurka 12, Wójcie 3, Szczygieł 8, Brzóska 9 oraz Korabiec (libero), Bulbak (libero), Mielczanek 2, Polak, Dybek, Piotrkowska 3. Trener Dariusz Parkitny.

Sędziowali: Pośpiech i Sikora. Widzów 200. MVP Jagodzińska.

Rzeszowianki przystępowały do meczu ze świadomością, że w przypadku porażki zajmą ostatnie miejsce. Taki fakt mógł je nieco usztywnić. W pierwszym secie dość przeciętnie przyjmowały, co miało odzwierciedlenie w ataku. Zbicia nie były zbyt dynamiczne, ale o dziwo gospodynie w tym elemencie zdobyły sporo punktów.

Drugi set wyglądał już dużo lepiej. Tylko do pierwszej przerwy technicznej ostrowiczanki dotrzymywały kroku Developresowi. Potem w ich zespole siadło przyjęcie, a rzeszowianki wykazały się umiejętnością gry blokiem. Nawet niewysoka Ewa Cabajewska, w pojedynkę była w stanie zatrzymać przeciwniczki na siatce.

W trzeciej odsłonie przyjezdne odrodziły się w obronie. Po kilku nieskończonych piłkach Developres stracił pewność siebie i przyjezdne uciekły na cztery oczka (7:11). Developres w jednym ustawieniu odrobił tą stratę, dwa asy zagrała Ewa Śliwińska, dobrą robotę wykonał też blok. Po czasie zespół KSZO otrząsnął się, ale po tym jak asem popisała się Jagodzińska (19:16), mecz zaczął im się wymykać. Rzeszowianki ręki już nie zwalniały i choć przeciwniczki wciąż nieźle broniły, do gry nie udało im się wrócić.

Wiceprezes KS Developres Wiesław Kozieł potwierdził, że trenerem drużyny w przyszłym sezonie nadal będzie Jacek Skrok.

Mistrzem po raz trzeci z rzędu został Chemik Police, który pokonał w Sopocie Atom Trefl 3:0 i takim też wynikiem wygrał całą rywalizację.