"Czeczeńcy" walczyli, Górnik był lepszy

luci
Mielczanie pozytywnie zaskoczyli swoich  kibiców świetną grą w pierwszej połowie. Niestety po zmianie stron „Czeczeńcom” zabrakło sił na utrzymanie korzystnego wyniku
Mielczanie pozytywnie zaskoczyli swoich kibiców świetną grą w pierwszej połowie. Niestety po zmianie stron „Czeczeńcom” zabrakło sił na utrzymanie korzystnego wyniku kuba zegarliński
Mecz Stali Mielec z Górnikiem Zabrze był nadspodziewanie emocjonujący. Zgodnie z przewidywaniami górą byli jednak zawodnicy z Górnego Śląska.

Przed meczem kibice owacjami na stojąco przyjęli Rafała Glińskiego, który mimo urazu pojawił się w meczowej kadrze ekipy ze Śląska. Prezes Grzegorz Maj w towarzystkie poseł Krystyny Skowrońskiej przekazali mu pamiątkową koszulkę w podzięce za lata spędzone w Stali.

Na parkiecie jednak sentymentów nie było. Mielczanie rzucili się na rywala, że aż kibice przecierali oczy ze zdumienia. Wyszli na prowadzenie (2:5, 7:4, 10:6, 12:8) i ani myśleli go oddawać. Bezbłędne rzuty oddawał Damian Kostrzewa. Niestety dobra passa się skończyła za sprawą duetu Sebastian Kicki-Paweł Niewrzawa. Tego dnia byli oni katami mieleckiej drużyny, pierwszy świetnie bronił, drugi był zwyczajnie nie do zatrzymania.

„Czeczeńcy” stawiali się mimo to Górnikowi. Przełomowy moment meczu nastąpił jednak w 35. minucie. Sędziowie wykluczyli na dwie minuty dwóch mielczan, Krzysztofika za faul, a Chodarę za dyskusję, to mocno rozzłościło publiczność, a oliwy do ognia dodał odgwizdany za chwilę faul w ataku mielczan. Na szczęście skończyło się na wygwizdaniu arbitrów.

Gdy mielczanie znów byli w komplecie, było już 18:22. Mimo kilku zrywów Stal nie wróciła już do gry. Na chwilę na boisku pojawił się też Gliński. Na osłodę kibicom pozostawały wyjątkowo ładne bramki w wykonaniu Michała Obiały.

W sobotę w „Hangar Arenie” Stal podejmie Zagłębie Lubin, zespół Pawła Nocha, byłego trenera Stali.

Przed tym meczem zaprezentowany zostanie też nowy gracz: Michał Krygowski z ASPR-u Zawadzkie.

W innych meczach: Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole 34:17 (16:7), KPR Legionowo - Vive Tauron Kielce 24:35.

PGE Stal Mielec - Górnik Zabrze 30:39 (16:16)

PGE Stal: Lipka, Nikolić - Wilk 3, Janyst 1, Wypych, Obiała 7, M. Gasin, P. Gasin, Kłoda 2, Kawka, Krzysztofik 4, Chodara 4, Kostrzewa 8. Trener Tadeusz Jednoróg.
Górnik: Kicki, Witkowski - Niedośpiał 1, Daćko 2, Lasoń, Tomczak 3, Kryński 5, Gromyko 3, Jurasik 4, Bushkou 2, Tatarnitsev 2, Niewrzawa 14, Niedźwiecki 2, Ścigaj 1, Piątek, Gliński. Trener Mariusz Jurasik
Sędziowie: Cezary Figurski, Dariusz Żak. Kary 8 - 10 minut. Widzów 1000.