Cudu nie było. Stal Mielec zagra o brąz, Vive o złoto

Pado
Nie było cudu w Mielcu Vive Targi Kielce po raz trzeci pewnie pokonały Tauron Stal Mielec i zagrają o złoto z Orlen Wisłą Płock. Naszej drużynie pozostaje walka o brąz.

Wiara i ambicja w tym przypadku to zdecydowanie za mało, Vive dominowało na placu gry szybkością i warunkami fizycznymi.

Mielczanie wyszli jak sparaliżowani. Rozbijali się o obronę rywala, a ci po zgubionych piłkach zabójczo kontrowali. Słabości przełamał dopiero Rafał Gliński, a gdy karę otrzymał Bartłomiej Tomczak Stali udało się doprowadzić do remisu (4-4). Niestety jedynego w tym meczu. Kielczanie byli w komplecie znów odskoczyli (4-7). Nie do zatrzymania na kole był ogromny Zeljko Musa, a po karach dwuminutowych dla Dariusza Kubisztala i Rafała Glińskiego zrobiło się 11:21.

W końcówce pierwszej połowy była szansa na zmniejszenie strat, bo Grzegorz Sobut i Michał Chodara rzucili dwie bramki z rzędu. Niestety zaraz potem karnego nie wykorzystał Gliński, a goście rzucili w zamian dwie bramki.

Po przerwie tylko pierwsze dziesięć minut było wyrównane (18:28). Kolejne dwadzieścia to powolne zwiększanie przewagi przez kielczan. Jedynie kary dla zawodników Vive na chwilę spowalniały ten proces.

TAURON STAL MIELEC - VIVE TARGI KIELCE 26-42 (13-23)

STAL: Lipka, Wolański, Kiepulski - Szpera 1, Gliński 1, Babicz 3, Gawęcki, Kubisztal, Chodara, Janyst 1, Wilk 3, Krzysztofik 5, Sobut 3, Basiak 2, Albin 3 (1k).

VIVE: Cleverly, Szmal - M. Jurecki 4, Olafsson 5, Musa 6, Tkaczyk 1, Zorman, Tomczak 2 (1k), Buntić 4, Jurasik 5, Jachlewski 4, Zaremba 1, Stojković 5 (1k), Kuchczyński 2, Grabarczyk, Rosiński 3.

SĘDZIOWALI: Michał Kopiec (Siemnianowice) i Marcin Zuber (Bytom).

KARY: 4 min - 10 min.