Nowiny24
  Polecamy

  Polecamy na weekend

  Rozwiń
  Nowiny24
  Zwiń

  Polecamy na weekend

  Lubisz zagadki logiczne? Jesteś spostrzegawczy? Zmierz się z naszym szybkim testem na inteligencję. Wynik 12/15 będzie sukcesem!

  Polscy szczypiorniści minimalnie lepsi od Algierii

  Polscy szczypiorniści minimalnie lepsi od Algierii

  Grzegorz Boczar z Alicante

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Nz. Karol Bielecki.

  Nz. Karol Bielecki. ©Archiwum

  Polscy szczypiorniści pokonali Algierię 28-27 (11-13) w pierwszym meczu olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w hiszpańskim Alicante.
  Nz. Karol Bielecki.

  Nz. Karol Bielecki. ©Archiwum

  Biało-czerwoni rozczarowali i w sobotnim spotkaniu z Serbią muszą zagrać o niebo lepiej, żeby awansować na igrzyska w Londynie.

  Podopieczni Bogdana Wenty, choć nie błyszczeli, kontrolowali grę przez ponad kwadrans. Trafienia Bartosza Jureckiego z koła i Grzegorza Tkaczyka z drugiej linii, plus gol Mariusza Jurasika (jedyny w meczu) dały naszym prowadzenie 6-3 w 10. minucie.

  Przewaga zniknęła w ciągu 7 minut, głównie za sprawą kilku z rzędu świetnych interwencji algierskiego bramkarza, Samira Kerbouche'a.

  Wenta zmienił dwie trzecie składu, jednak niefrasobliwość Polaków w ataku (Jurasik, Patryk Kuchczyński i Tomasz Tłuczyński zmarnowali w sumie cztery sytuacje sam na sam) sprawiała, że niewiele nam dawały ani dość częste bloki w obronie, ani kary dla Algierczyków.
  Tymczasem młodzi Abdelkader Rahim i Messaoud Berkous trafiali z różnych pozycji i w przerwie pachniało sensacją. 11-13.

  Jak to często bywa, w II połowie widzieliśmy zupełnie odmieniony polski zespół. Michał Jurecki zawzięcie rozszczelniał algierską defensywę, brylował wprowadzony po przerwie Tomasz Rosiński (obaj na spółkę zdobyli 9 z 11 dalszych goli biało-czerwonych), a i Marcin Wichary, który w I połowie zastąpił bezbarwnego tym razem Sławomira Szmala, rozkręcił się.

  W efekcie Polacy w 37. minucie odrobili straty (15-15), a w 50. przeważali 24-18. Wskutek pojedynczych trafień z obu stron, 6-bramkowa różnica widniała na tablicy jeszcze na dwie i pół minuty przed końcem.

  Przez ten czas jednak gole zdobywali tylko wicemistrzowie Afryki; i choć Polacy w sumie spokojnie utrzymali zwycięstwo, to przed sobotnią konfrontacją z Serbami, od dawna uważaną za kluczowy mecz turnieju, muszą przeprowadzić solidny rachunek sumienia. Mamy Wielki Piątek, to dobry czas na to…

  POLSKA - ALGIERIA 28-27 (11-13)
  Polska: Szmal, Wichary - M. Jurecki 6, B. Jurecki 6, Tłuczyński 1, Jurasik 1, Tkaczyk 3, K. Lijewski, M. Lijewski 2, Syprzak 1, Kuchczyński 1, Kwiatkowski, Wiśniewski 2, Jaszka 1, Rosiński 4, Bielecki.
  Algieria: Kerbouche - Boultif 2, Boubaiou 1, Soudani 2, Mokrani 3, Chehbour 1, Rahim 3, Berkous 8, Cheikh, Daoud 4, Benali 3, Feradj, Zouaoui, Bourriche, Gaceb.
  Sędziowali Gjeding i Hansen (Dania). Kary: 10 i 16 minut. Widzów: 2000.
  W drugim meczu turnieju eliminacyjnego w Alicante Hiszpania pokonała Serbię 30-27 (11-10)

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  DZIELICOWY BLIŻEJ NAS! Wybierz Dzielnicowego Roku Podkarpacia

  DZIELICOWY BLIŻEJ NAS! Wybierz Dzielnicowego Roku Podkarpacia

  Piknik Nauki EKSPLORACJE 25-27 maja w Rzeszowie

  Piknik Nauki EKSPLORACJE 25-27 maja w Rzeszowie

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.