Sondaż 18 gazet regionalnych Polska Press Grupy we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia został przeprowadzony w ub. tygodniu w 36 największych miastach. W sumie pomiarem objęto ponad 10 tysięcy respondentów

Nowiny

Nowiny

Mielczanie (czarne stroje) byli podwójnie zmotywowani

Mielczanie (czarne stroje) byli podwójnie zmotywowani ©Tomasz Leyko

Szczypiorniści Tauronu-Stali Mielec pokonali Warmię Olsztyn 28-23. Na pomeczowej konferencji prasowej doszło do ostrej wymiany zdań trenera gości z dziennikarzami.

Czas ran nie zagoił. Kibice dali dowód, że pamiętają co działo się na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku, gdy mecz Stali z Warmią o awans do czwórki musiał być powtórzony. Przeraźliwe gwizdy na prezentacji, jeszcze większe przy przedstawieniu trenera Tłuczyńskiego. Mielczanie byli podwójnie zmotywowani. To było widać od początku. Na dzień dobry Stal prowadziła 7-0, a kanonadę rozpoczął Marek Szpera, kontynuował Adam Babicz z Łukaszem Janystem.

Goście pierwszą bramkę rzucili dopiero w 10 minucie i to z rzutu karnego. Gospodarze dominowali, aż do momentu zmiany w bramce Warmii. Za słabo dysponowanego Sokołowskiego wszedł Kotliński, z którym mielczanie mieli więcej problemów, szczególnie po przerwie. Dwukrotnie olsztynianie doszli Stal na 3 gole (15-12 w 36. minucie i 22-19 w 53). To było wszystko na co energetycy z Mielca pozwolili hotelarzom z Olsztyna. Cztery trafienia z rzędu postawiły kropkę nad i.

Po meczu temat słynnej powtórki wrócił jak bumerang na konferencji prasowej. Ryszard Skutnik zapytał retorycznie czy zwycięstwo Stali znów nie będzie zakwestionowane. Zbigniew Tłuczyński znów nie wytrzymał i oskarżył dziennikarzy o przekręcanie jego słów, co wywołało dość ostrą wymianę zdań między mieleckimi żurnalistami i olsztyńskim szkoleniowcem. Więcej na ten temat w poniedziałkowym Stadionie.

TAURON-STAL MIELEC - WARMIA ANDERSGROUP-SPOŁEM OLSZTYN 28-23 (15-9)

STAL: Wolański, Lipka, Kiepulski - Wilk 2, Albin 2, Janyst 2, Sobut 1, Szpera 4, Babicz 4, Gawęcki 2, Kubisztal 2, Gliński 5, Chodara 4, Jędrzejewski.
    WARMIA: Sokołowski, Kotliński - Ćwikliński 9, Jankowski 3, Gujski, Zyśk, Wuszter 1, Garbacewicz 1, Płócienniczak 1, Bartczak 3, Rumniak 1, Krawczyk 1, Malewski 3.