1 liga. W Przemyślu kibice obejrzeli aż 71 bramek! "Harcerze" wygrali i są już pewni 4. miejsca na mecie

Wacław Burzmiński
Łukasz Solski
Przemyślanie odnieśli 12 zwycięstwo przed własną widownią. Bez względu na wyniki w ostatniej kolejce, zajmą czwartą lokatę w rozgrywkach, o dwie niższą, niż w poprzednim sezonie.

Drużyna z Wielunia w pierwszej rundzie uległa (30:32) u siebie Czuwajowi, a na półmetku zajęła 5. miejsce w tabeli i zaliczała się do faworytów rozgrywek. Jednak w rewanżach jakby „uszło” z niej powietrze i znalazła się w dolnej strefie, ale pewna ligowego bytu. W Przemyślu MKS pokazał się z dobrej strony.

Preferował szybką i skuteczną grę, kilka razy prowadził jedną bramką, a do przerwy doprowadził aż do 10 remisów. Czuwajowcy jak zwykle, nie przykładali się zbytnio do obrony, ale w drugiej połowie już dominowali. W 45. min., po bramce Tomasza Kulki, wygrywali 31:26, a w 50., po trafieniu Huberta Obydzia, już 34:26. Warto dodać, że dwaj wyżej wymienieni, chociaż pojawili się na boisku dopiero w drugiej odsłonie, zdobyli aż 16 goli. Na wyróżnienie zasłużył też bramkarz Piotr Kijanka, który obronił dwa karne.

Największą przewagę (38:28) przemyślanie uzyskali w 57. minucie. Ogółem w Przemyślu obejrzano 71 bramek, najwięcej w mijającym sezonie. W środę (30 bm.), o godz. 18, Czuwaj rozegra u siebie ostatni mecz z AZS Radom.

POZOSTAŁE WYNIKI: SPR Tarnów – MTS Chrzanów 31:28 (14:12); KSZO Ostrowiec Św. - ŚKPR Świdnica 30:24 (16:12); Viret Zawiercie – KSSPR Końskie 23:35 (12:15); Ostrovia Ostrów Wlkp. – Olimpia Piekary Śląskie 35:34 (14;14); Uniwersytet Radom – Miedź Legnica 24:33 (12:16). ASPR Zawadzkie – Anilana Łódź odbędzie się 27. bm. Pauzował AZS AWF Biała Podlaska. Mecze zaległe: Anilana – KSZO 33:33 (15:15) k. 4:5; Miedź Legnica – Ostrovia 33:28 (16:9).

Czuwaj Przemyśl - MKS Wieluń 39:32 (18:15)

Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Kijanka – Puszkarski 2, Biernat 4, Bajwoluk 5, Nowak 3, M. Kroczek 4, Kubisztal 4 oraz Król 1, Kubik, Obydź 8, Kulka 8 (2 karne). Trener Piotr Kroczek.

MKS: Kolanek 1, Waloch – Węcek 2, Helman 5 (3 k.), Cepielik 6 (2k.) Krzaczyński 2, Majda 1, Królikowski oraz Famulski 1, Piwnicki 2, Klimas 2, K. Dutkiewicz 1, P. Dutkiewicz 9 (4 k.). Trener Tomasz Derbis.

Kary: 6 min. – 4 min. Widzów 200.