1 liga gr. B. SRS Czuwaj Przemyśl zdecydowanie pokonał Miedź Legnica 36:25

Wacław Burzmiński
Łukasz Solski
“Harcerze”, podrażnieni wysoką porażką w Piekarach Śląskich, odkuli się w sobotę kosztem drużyny z Legnicy.

Dotychczasowe mecze Czuwaju z Miedzią w Przemyślu zazwyczaj stały na dobrym poziomie, były wyrównane i dostarczały sporo emocji. Najczęściej kończyły się zwycięstwem gospodarzy.

Tym razem także, ale przyjezdni nie potrafili przeciwstawić się „Harcerzom” i przegrywali od pierwszego do ostatniego gwizdka, dorównując w miarę jedynie do 10. minuty, kiedy było 6:3. Tuż przed zejściem na przerwę, po trafieniu Mateusza Kroczka, Czuwaj odskoczył na 16:9. W II odsłonie, kiedy na boisku po raz pierwszy pojawili się Kacper Król i Tomasz Kulka, nadal dominowali miejscowi. 3 bramki z rzędu uzyskał Konrad Bajwoluk i było 19:12.

W 51. min. trener Miedzi, która przyjechała do Przemyśla tylko z jednym bramkarzem, w efekcie nieprzepisowej zmiany musiał desygnować między słupki zawodnika z pola, Mateusza Drozdalskiego. Zamienił się on w golkipera na 2 minuty. Przewaga Czuwaju stale się powiększała i urosła do 11 goli, po dwóch trafieniach Kulki.

Miedź to klub osiągający bardzo dobre wyniki w młodzieżowych grupach, zdobywając w nich medale na mistrzostwach kraju- mówi Piotr Kroczek, trener Czuwaju. - Zagraliśmy bez przestojów i większych błędów. Zwycięstwo nie było ani przez chwilę zagrożone, chociaż na boisku brakowało kontuzjowanych, bramkarza Pawła Sara i Pawła Stołowskiego.

POZOSTAŁE WYNIKI: Viret CMC Zawiercie - ŚKPR Świdnica 27:27 (15:13) k. 3:5; KSZO Ostrowiec Św. - MTS Chrzanów 22:25 (8:9); Uniwersytet Radom - AZS AWF Biała Podlaska 22:29 (11:16); MKS Wieluń - Olimpia Piekary Śl. 28:33 (11:16); ASPR Zawadzkie - SPR Tarnów 35:35 (20:18) k. 4:5; Ostrovia Ostrów Wlkp. - KSSPR Końskie 32:28 (15:15).Pauzowała Anilana Łódź.

Czuwaj Przemyśl - Miedź Legnica 36:25 (16:10)

Czuwaj: Szczepaniec, Kijanka - Puszkarski 10 (7 karnych), Biernat 2, Bajwoluk 7, Nowak 1, M. Kroczek 3, Kubisztal 5 oraz Król 2, Lew, Kubik, Obydź 1, Kulka 5. Trener Piotr Kroczek.

Miedź: Kaczmarek - Płaczek 3, Koprowski, Cegłowski, Piwko 4, Drozdalski 1, Światłowski 3 oraz Przybylak, Bogudziński 2, Mosiołek 8 (5 k.), Gregułowski 2, Skiba 2. Trener Paweł Wita.

Kary: 6 min - 14 min. Widzów 200.