1 liga. Czuwaj Przemyśl na wyjeździe znów w plecy. W 37. min. gospodarze odskoczyli na 6 bramek i utrzymali przewagę do końca meczu

wab
Łukasz Solski
Przemyska drużyna przegrała swój ostatni wyjazdowy mecz w sezonie. Na boiskach rywali wygrała tylko cztery razy, ale na mecie rozgrywek powinna utrzymać 4. miejsce.

Po wyrównanym początku, w 14. minucie, po trafieniu Mateusza Nowaka, Czuwaj uzyskał 3-bramkową przewagę (11:8) i zanosiło się, że osiągnie korzystny końcowy wynik. Jednak, w krótkim odstępie, przemyślanie stracili 6 goli z rzędu, nie zdobywając żadnego, i zrobiło się 14:11 dla miejscowych, którzy w pełni wykorzystali wykluczenia w Czuwaju. Tuż przed przerwą nasi zredukowali dystans do dwóch trafień, ale w drugiej połowie już nie zdołali chociaż wyrównać.

W 37. min. chrzanowianie powiększyli przewagę do 6. bramek (24:18) i wciąż dyktowali warunki gry. Trzy minuty później wygrywali już 27:19 i sytuacja „Harcerzyków” stawała się coraz trudniejsza, tym bardziej, że sędziowska para była bardzo przychylna gospodarzom. W szeregach MTS najbardziej skuteczni byli Kamil Put, Dawid i Marcin Skoczylasowie oraz Patryk Rola. W Czuwaju, występującym bez kontuzjowanego Pawła Stołowskiego i Huberta Obydzia (sprawy rodzinne), wyróżnili się Maciej Kubisztal, Konrad Bajwoluk i maturzysta Piotr Kijanka w bramce.

POZOSTAŁE WYNIKI: SPR Tarnów – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 35:32 (14:11); Anilana Politechnika Łódź – Viret CMC Zawiercie 32:26 (16:13); Siódemka Miedź Legnica – MKS Wieluń 25:22 (12:7); AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wlkp. 35:33 (16:14); ŚKPR Świdnica – ASPR Zawadzkie 26:27 (15:13). Olimpia Piekary Śl. – AZS Uniwersytet Radom odbędzie się 21 bm. Pauzowało KSSPR Końskie.

MTS Chrzanów - Czuwaj Przemyśl 37:29 (19:17)

MTS: Górkowski, Małodobry, Gil – Put 9, Madeja 1, Rola 7, Wierzbic 2, D. Skoczylas (cz. 60) 7, Bogacz 1, Dudek 1, M. Skoczylas 5, Olszewik 3, Żelezny 1, Wiatr (cz. 60), Gasin (cz. 60).

Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Kijanka – Król 1, Puszkarski 3, Biernat 4, Bajwoluk 6, Nowak 3, M. Kroczek 1, Kulka 4, Kubisztal 7, Lew, Kubik.
Kary: 12 min – 16 min. Widzów 200.

W meczu klasy A Przemyśl, Czuwaj pokonał w sobotę u siebie LKS Nakło 4:1 i na cztery kolejki przed końcem sezonu zapewnił sobie awans do klasy okręgowej. „Harcerze” wracają do 5 ligi po trzech latach przerwy.Zobacz także: To musiało się tak skończyć. Youtuber zniszczył telewizor po porażce Olympique'u Marsylia w finale LE

Klasa A Przemyśl. Czuwaj Przemyśl pokonał LKS Nakło i cztery...