Klasa B Rzeszów: Zacisze Trześń uzupełniło skład drużyn z awansem do klasy A. Derby Hyżnego na remis

Arko, KZ, MTR, mił, MJ
W derbach Hyżnego: Halo - Polonia padł remis 2:2
W derbach Hyżnego: Halo - Polonia padł remis 2:2 K. Łokaj
W ostatniej kolejce tylko w grupie 6 nie było dwóch pewniaków do awansu. Komplet drużyn z premią uzupełniło Zacisze Trześć. Z ciekawostek jest fakt, że Piast Nowa Wieś kończy sezon z równą setką goli na koncie. Więcej, bo 107 strzelili piłkarze z Podleszan.

Grupa 1

Mrowlanka znów miała problemy ze skompletowaniem drużyny. Wykorzystał to Piast Nowa Wieś, a najlepszym strzelcem tej drużyny został Krystian Szymański, który zdobył pięć bramek. – Cele na ten sezon zrealizowaliśmy w 100%. Strzeliliśmy sto bramek, co jest najlepszym osiągnięciem w historii klubu – podsumował dokonania Piasta w mijającym sezonie – Filip Nowak – kierownik drużyny.

Dąb Dąbrowa - Junak Rzeszów 1:2 (0:1) Paśko 83 - Śmigiel 26, Henzel 63;

Mrowlanka Mrowla - Piast Nowa Wieś 0:9 (0:3) Szymański 49, 50, 69, 76, 82, Pukała 5, 7, 74, Szwagiel 2;

Plantator Nienadówka - Staroniwa Rzeszów 5:2 (2:0) M. Kot 30, 35-karny, 85, Szponar 60-karny, H. Ożóg 90 - Lukaszczuk 76-karny, 84;

RKS Rzeszów - Stobierna/Krzywe 2:2 (0:1) Kurczenko 51, Rość 68 - Wolak 45, 85;

Trzcianka Trzciana - KS Biała 0:1 (0:1) Cypryś 15;

Rudzik Rudna Mała - Rudnianka Rudna Wielka 0:7 (0:3) Kozdęba dwie, Gąsior, Micał, Smężeń, Madej, Grzebyk.

Zweryfikowany wynik:
Junak Rzeszów - Rudzik Rudna Mała 4:0 (wo).

Grupa 2

Przed ostatnią kolejką wszystko było już jasne i pewnie w ten sposób można wytłumaczyć przegrane duetu, który w przyszłym sezonie zagra w klasie A.

Start Lubenia – Sokół Grodzisko 2:1 (1:0) Borkowski 44, Bęben 64 – Pilch 57;

Huragan Kozłówek – Albatros Szufnarowa 2:2 (1:1) K. Kuta 15, Mikuszewski 75 – M. Kuta 38, Pitaś 60-samobójcza;

Diament Pstrągowa – Start Rzeszowianka Borek Stary 3:1 (0:0) Jawor, Wiater, Iwan - Chrzanowski;

Grunwald Połomia – Zimowit Rzeszów 6:1 (1:1) dla gospodarzy: Dudek 18, 60, Adamczyk 55, 81, P. Stachura 65, R. Stachura 90;

Płomyk Lutoryż – Korona Dobrzechów 3:1 (1:0) Zięba, Gąsior, Mitał - Ćwiklik.

Pauzowali Novi Nosówka.

Grupa 3

Drugie w historii derby Hyżnego zakończyły się remisem 2:2. Polonia do przerwy prowadziła dwoma bramkami, jednak w drugiej połowie HALO dość szybko zdołało odrobić straty i ostatecznie emocjonujące starcie zakończyło się podziałem punktów.

HALO Hyżne – Polonia Hyżne 2:2 (0:2) Ziarno 50-karny, Kotarba 56 – Welc 10, Putyło 40-karny;

Orzeł Harta – Pogórze Husów 2:4 (1:0) Bielec dwie – Gubernat dwie, Choma dwie (jedna z karnego);

Orzeł Wysoka – Arka Albigowa 0:7 (0:3) Musz 13, Nawojski 20, 79, A. Kuźniar 28-karny, B. Bartman 51, 64, 69;

Głuchowianka Głuchów – Jawor Krzemienica 0:4 (0:2) Nowak 4, Lew 20, Welc 66, Surmacz 82;

Wola Rafałowska – Rzemieślnik Strażów 2:3 (0:3) K. Witowski 58, 83-karny – Barnat 11, Klimowicz 16, Rejman 26;

Markovia Markowa – LKS Tarnawka 0:0;
Pauza Czarni Kraczkowa.

Grupa 4

Damian Szeliga z Trzebosi otrzymał w 48 minucie czerwoną kartkę (druga żółta), za dwie żółte kartki w 82 minucie boisko opuścił też Grzegorz Olszaniecki – trener zespołu z Woli Dalszej.

- Był to bardzo zacięty mecz, straciliśmy samobójczą bramkę, a drugiego gola goście zdobyli po ewidentnym błędzie obrony. Musimy poczynić wzmocnienia przed rozpoczęciem gry w A-klasie – podsumował spotkanie dwóch najlepszych drużyn - Witold Kawalec - kierownik Woli Dalszej.

Zawodnicy ŁKS-u na zakończenie sezonu wystąpili w głównych rolach: najpierw po rozegraniu rzutu wolnego z dwudziestu pięciu metrów - Paweł Kyciński trafił prosto „w okienko”, potem Arkadiusz Szałyga w 79 minucie przestrzelił nad poprzeczką z rzutu karnego, dziesięć minut później Damian Stec skompletował hat-tricka, a Arkadiusz Bożek - cztery asysty.

Tomasz Piersiak i Marcin Stafiej strzelili najładniejsze bramki w całym sezonie dla Sitowianki. Były to trafienia z pierwszej piłki, z dwudziestu kilku metrów.

LKS Łąka - Dąb Kosina 0:6 (0:4) Zieliński 10, 15-karny, Pelc 11, Hajduk 38, W. Łuksik 70, Trojnar 85;

ŁKS Łukawiec - Herkules Trzebuska 5:3 (3:1) Stec 23, 72, 89, Kyciński 9, Szałyga 33 - Suliński 17, Ziemiański 51, Słonina 81;

Unia Korniaktów - Palkovia Palikówka 1:2 (1:1) Szczyrba 31 - M. Pietraszek 18-rzut wolny, K. Lech 85-głową;

Wola Dalsza - Styrobud Trzeboś 2:3 (1:2) Miś 30, Styś 80 - samobójcza 1, Szeliga 15, Kania 68;

Las Zalesie - Budovia Budy Łańcuckie 3:0 (wo).
KS Smolarzyny - Sitowianka Budy Łańcuckie 1:2 (0:1)
K. Szeliga 73 - Piersiak 33, Stafiej 78

Grupa 5

LKS Babicha i LKS Podleszany, a więc drużyny, które już od kilku kolejek były pewne awansu, zwycięstwami zakończyły sezon.

– Bardzo cieszymy się z awansu. W całym sezonie udowodniliśmy, że w pełni na niego zasłużyliśmy – mówi Piotr Bahan, trener LKS-u Podleszany.

LKS Dębiaki – LKS Żarówka 1:4 (1:2) Świątek 30 – T. Bednarz 12, 33, Wiatr 55, Jaje 73;

Jutrzenka Ławnica – Błysk Górki 4:0 (2:0) Trela 6, Bieniek 30, Furmanek 55, Rudek 75;

Plon Kawęczyn – Grunwald Padew Narodowa 2:4 (1:3) dla gości: Stachura 11, 19, Chomik 42, Drożdżal 80;

LKS Podleszany – Wisłoka Borowa 3:1 (2:1) Węglarz 22, 43, Machowski 67 – Łabędzki 38;

Wiśnia Trzciana – LKS Dębiaki 1:3 (0:2) Rynio 51 – Nowak 20, Niemasek 41, Uzar 60;

Sokół Malinie – Rzędzian Rzędzianowice 1:3 (1:2) Bik 39 – Jasionek 20, Hul 35, Kawała 59;

LKS Wierzchowiny – Gryf Mielec 3:0 (walkower).

Grupa 6

Zacisze Trześni wygrywając na wyjeździe z Łączkami Brzeskimi przypieczętowało awans do A klasy. Mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut. Zacisze nie mogło pozwolić sobie na stratę, bo trzy punkty zgarnął Florian.

Kolbuszowianka Kolbuszowa – Werynianka Werynia 1:3 (1:2) Rączka 39 – Lorenc 25, 71 Majewski 30;

Trotyl Zarębki – Potok Dobrynin 0:4 (0:4) Sobuś, Zawisza dwie, Kozak;

Florian Ostrowy Tuszowskie – Marmury Przyłęk 3:2 (1:2) Ł. Skiba 13-głową, Trojnacki 63, Gacek 70 – 33, 36;

Vigor Trzęsówka – Orzeł Kosowy 1:5 (0:2) Kozioł – S. Zieliński trzy, P. Czachor, Magda;

Iskra Łączki Brzeskie – Zacisze Trześń 4:5 (0:3) Helowicz 57, 62, Dąbek 71, Zdunikowski 83 – Jezuwid 16, Wilk 31, Krasoń 41-karny, Zieliński 76, 79-karny;

Tempo Cmolas – KS Dzikowiec 7:2 (4:1) P. Wilk dwie, Mateusz Serafin, Wróbel, Wit, Kwaśnik, Maksymilian Serafin (karny) – Maciąg, Kosiorowski.