Klasa O Jarosław. Odrodzenie Błękitnych Grzęska

kostek, arb
Łukasz Solski
Po serii porażek okazałe zwycięstwo odnieśli Błękitni Grzęska. Motor Grochowce nieoczekiwanie przegrał w Węgierce.

KS Węgierka - Motor Grochowce 2:1 (2:1)

Bramki: Fedor 7-karny, Lizak 17 - Sanocki 2.

Węgierka: Lizoń - Jaszek, Pająk (87 A. Wojdyła), Maj, Przepłata (90 Ząbroń), Lizak (88 Baran), Krysa, Skowron, Pindak, Fedor (65 Nosal), Drzymała. Trener Dariusz Skowron.

Grochowce: Wilczyński - Kitor, Sowa, Gnatek, Jabłoński, Bąk, Mikulec (44 Tarnawski), Furtyk, Rudnicki, Kocur (46 Swyatyj), Sanocki (65 Hajduk). Trener Artur Strzałkowski.

Sędziował Kluz (Przeworsk). Żółte kartki: Skowron, Pindak - Kitor, Tarnawski, Hajduk. Widzów 50

Już pierwsza sytuacja Motoru zakończyła się golem. Goście koronkowo rozegrali piłkę i Sanocki nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. Węgierka nie poddała się i po pięciu minutach doprowadziła do wyrównania po rzucie karnym. Wynik szybko został ustalony. Lizak po indywidualnej akcji pokonał Wilczyńskiego. Motor przeważał, lecz gospodarze skutecznie rozbijali jego ataki.

Błękitni Grzęska - LKS Skołoszów 4:0 (3:0)

Bramki: Pieniążek 19, 25, Frankiewicz 44, Pelc 50

Grzęska: Niemiec - Maj, Jędryka, Kołodziej, Kyciński - Harpula, P. Słysz (60 W. Słysz), Frankiewicz, Tutka (75 Pieczek) - Pieniążek (60 Solarz), Pelc. Trener Piotr Żak.

Skołoszów: Buczkowski - Kud, Zabroni, K. KolanekI, Franków (46 M. Broda) - A. Pacuła, Chmielowski (77 D. Pacuła), J. Broda (74 Skupień), Bruk - Milanik (74 Sobejko), Myzyczka (46 Gierczak). Trener Grzegorz Gierczak.

Sędziował Kuźma (Przemyśl). Widzów 200.

Po laniu w Stubnie, zespół Błękitnych w ciągu tygodnia zupełnie się odmienił. Zwycięstwo nad spadkowiczem z IV ligi było w pełni zasłużone i przy odrobinie lepszej skuteczności mogło być wyższe. Goście postraszyli jedynie strzałem w poprzeczkę z rzutu wolnego.

Pogoń-Sokół Lubaczów - Huragan Gniewczyna 0:2 (0:2)

Bramki: Jagieła 15, Bednarz 36.

Lubaczów: K. Łakomy - Tworko, Cisek, Kamień, Zając - Gelmuda (46 Łeski), Roman (78 A. Łakomy), Polucha, Hojdak - Czerski, Małecki. Trener Waldemar Pisarz.

Gniewczyna: Groch - T. Wojtas, Gurak, Poprawa, Kulpa (89 Rachfał) - A. Słysz, J. Słysz (65 Chruściel), Jagieła, Konieczny - Bednarz, Ł. Wojtas (85 Gardziel). Trener Tomasz Wojtas.

Sędziował Olech (Jarosław). Żółta kartka: Zając - Ł. Wojtas. Widzów 200.

W pierwszej połowie dominowali goście, czego efektem dwie bramki, które jak się później okazało były bramkami na wagę trzech punktów. Po zmianie stron przeważali miejscowi, jednak niewiele z tej przewagi wynikało. Najbliżsi bramki byli, gdy w słupek trafił Małecki.

KS Kisielów-Pełnatycze - Granica Stubno 0:1 (0:1)

Bramka: Gielarowski 35.

Kisielów: Bieniasz - Ożga, Lasek, Taciuch, Nowosiad - Wilczek, Stecko, Rychtyk, Guja (70 Podgórski) - Dylewski, Wiglusz (60 Świtalski). Trener Łukasz Kasperski.

Stubno: Kuźma - Gielarowski, Grabas, Klepacki, Hajduk - Harłacz, Błaszczyk, Karol Żoch, Kornel Żoch (75 Lew) - Poszpur (88. Sanejkow), Grabiec (70 Ozibko). Trener Mariusz Błaszczyk.

Sędzia Ł. Łamasz (Jarosław). Żółte kartki: Nowosiad, Wilczek, Guja. Widzów 150.

Jedyna bramka padła w pierwszej połowie po strzale z 30 metrów, przy niefortunnej interwencji bramkarza gospodarzy. W drugiej połowie miejscowi mogli doprowadzić do wyrównania, lecz strzał Taciucha, świetnie wybronił bramkarz Granicy.

Santos Piwoda - Płomień Morawsko 0:2 (0:1)

Bramki: A. Skiba 40, 73.

Santos: P. Skrzypek - Iwański, Piliszko (67 J. Pindak), Wysocki, A. Opic, Dominik Skrzypek (71 Furtyk), Dawid Skrzypek, P. Pindak, Gawura, Wojciechowski (57 Cieliczka), Broda. Trener Jacek Harłacz.

Płomień: Czyż - Ł. Pajda, Gil, Lorenowicz, Szuflita, Pilch, Marcin Kuziemko I (90 Kuźniar), A. Skiba (89 Ł. Kuziemko), Kurasz (71 M. Pajda), Hulak, Sawa (67 Owarzany). Trener Jarosław Kos.

Sędziował Drabik (Jarosław). Żółte kartki: A. Opic - Gil, Marcin Kuziemko, Kurasz. Widzów 100.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na Czyża. Pięć minut przed przerwą Artur Skiba ładnym uderzeniem z rogu pola karnego umieścił piłkę w siatce. W drugiej części gry Płomień kontrolował poczynania na boisku, co przyniosło drugiego gola A. Skiby. Tym razem wykorzystał dogranie piętą Marka Pajdy.

POZOSTAŁE WYNIKI: San Hurko/Hureczko - MKS Kańczuga 0:0; Promyk Urzejowice - Sanoczanka Święte 4:7 (4:3) Mroczka dwie, Ziętek, Białogłowski - Modny dwie, Mucha, Kuśnierz dwie, Kobrzyński, Gawłowski; Graniczni Krowica - Fenix Leszno 4:0 (2:0) T. Furgała 15, M. Chomyszyn 40, G. Furgała 50, Kopciuch 70. Mecz MKS Kańczuga - Santos Piwoda (na boisku 1:0) został zweryfikowany jako walkower 3:0.