Klasa O Jarosław. 55-letni Jerzy Sobejko z LKS-u Skołoszów załatwił Start Pruchnik

kostek
Adam Wojnar
W Skołoszowie najstarszy na boisko 55-letni Jerzy Sobejko w 90 minucie przesądził o zwycięstwie gospodarzy. Lider po remisie w Morawsku ze świętowaniem awansu musi poczekać do następnej kolejki. Cenne zwycięstwo odniósł Santos i Zorza. Z ligi obok drużyny z Kisielowa spada również Roztocze.

Płomień Morawsko - Orzeł Przeworsk 0:0

Morawsko: Góra – Ł. Pajda ż, Szuflita, Gil ż, Pindak, Hulak (23 M. Pajda) – Pilch ż, Adamarek, A. Skiba ż (80 Kurasz), Owarzany ż (74 Sawa) – Cena (70 Lorynowicz). Trener Jarosław Kos.

Orzeł: Kurosz – Kowal, Strączek, Salwach, Misiąg – Cząstka, Barszczak, Kudła ż, Struś żż cz [35], Pigan – Boratyn. Trener Arkadiusz Kiszka.

Sędziował L. Kogut (Przemyśl). Widzów 50.

Kroczący pewnie do IV ligi Orzeł Przeworsk zanotował kolejny remis. I choć liczba remisów zespołu z Przeworska jest imponująca, to nie z tego powodu obecnie grający zawodnicy trenera Kiszki zapiszą się w długiej historii swojego klubu – tym meczem został pobity klubowy rekord meczów bez porażki.

O samym meczu można powiedzieć niezbyt wiele. Zawodnicy gospodarzy nie potrafili sforsować przeworskiej defensywy grając od 35 minuty z przewagą zawodnika, i tylko raz piłka wpadła do siatki Kurosza po strzale Owarzanego, ale był on na wyraźnej pozycji spalonej. Goście z Przeworska w samej końcówce spotkania mogli rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść, jednak Radosław Strączek trafił w poprzeczkę bramki Góry

KS Kisielów-Pełnatycze - San Hurko/Hureczko 1:2 (1:0)

Bramki: Lasek 45 – Delikat 60, 80.

Kisielów: Bieniasz – Lasek, Rząsa, Kucab, Wiglusz – Kramarski, Rychtyk, Świtalski, Ożga – Kiszka, Chomik. Trener: Tomasz Rząsa.
Hurko: Wilma (71 M. Krajewski) – Fedak, Kowalski (46 Horak), Kazek ż, P. Krajewski - Delikat, Danielak, Drapała, Czernicki – Bartnik cz[45-faul], Milanik. Trener: Andrzej Danielak.

Sędziował Szymczycha (Jarosław). Widzów 100.

Zdegradowani już gospodarze, bramkę otwierającą wynik zdobyli tuż przed gwizdkiem na przerwę. Po zmianie stron Paweł Delikat dwukrotnie wpisał się na listę strzelców zapewniając przyjezdnym komplet punktów, mimo że całą drugą połowę grali w osłabieniu.

POZOSTAŁE MECZE: Santos Piwoda - Biało-Czerwoni Kaszyce 2:0 (0:0) Broda 65, 72;

Pogoń-Sokół Lubaczów - MKS Radymno 2:1 (2:0) Tworko 13, Batycki 15 – Wójtowicz 63-samob.;

Sanoczanka Święte - Motor Grochowce 2:2 (0:1) Gawłowski 90+karny, T. Kisielewicz 90+4 – Strzałkowski 40, Jakubiec 74;

LKS Skołoszów - Start Pruchnik 1:0 (0:0) J. Sobejko 89;

Zorza Zarzecze - Roztocze Narol 3:2 (0:1) Pakuła dwie, Mikołejek – Miszczuk, Zuchowski;

Mecz Huragan Gniewczyna - MKS Kańczuga przełożony na 30 maja.