Klasa O Dębica. Równy krok liderów

sol, mj
Krzysztof Kapica
W wyścigu o awans w tej kolejce obyło się bez niespodzianek. Sokół i Wisłoka myślami są już 22 kwietnia, gdy dojdzie do bezpośredniego starcia w Kolbuszowej.

Team Przecław - Wisłoka Dębica 0:4 (0:0)

Bramki: Nowak 64, 89, Pietrasiewicz 57, Konik 86.

Team: Haracz - Żmuda, Skrzype, Mikulski, Brzostowski, Smagacz, Sroka (65 Soboń), Lewandowski, Stochmal (60 Słomba), A. Jemioło (75 K. Jemioło), Mazur. Trener Piotr Mikulski.

Wisłoka: Dybski - Ślęczka, Kowalski, Pokrywka, Wójcik (70 Konik), Paterak (52 W. Maciosek), Bielatowicz (64 Maik), Pęcak (83 Sędłak), Nowak, Szewczyk, Pietrasiewicz. Trener Waldemar Piątek.

Sędziował Zając (Ropczyce). Czerwona kartka: Skrzypek (56-zagranie ręką piłki zmierzającej do bramki). Widzów 400.

W pierwszej połowie Team mógł wyjść na prowadzenie, ale Sławomir Smagacz trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. W 56 min. Tomasz Pietrasiewicz był bliski zdobycia gola głową, ale piłkę ręką zatrzymał Łukasz Strzępek, za co wyleciał z boiska. Pietrasiewicz mógł poprawić się z karnego, ale jego strzał obronił Przemysław Haracz. Chwilę później napastnik biało-zielonych zrehabilitował się i wyprowadził zespół na prowadzenie. Po drugiej bramce Wisłoki przecławia-nie znów ostemplowali poprzeczkę, tym razem Maciej Sroka z rzutu wolnego.

Radomyślanka Radomyśl Wielki - Czarni Trześń 1:1 (1:1)

Bramki: Sosin 57 - Szymański 75.

Radomyślanka: Polak - A. Grzanka, Przybyło, Gruszka, Masłyk, Krzystyniak, Janeczek (46 Soboń), Dziewit (68 Koza), P. Grzanka (58 Kamil Szydło), K. Dudek (85 Filar), Sosin. Trener Mariusz Furdyna.

Czarni: Tomczyk - Trojnacki, Leśniak, Domagała (80 Godek), Indyk, Kędzior (60 Kapel), J. Dopart, M. Dopart, Dąbrowski, Wójciak, Szymański. Trener Mateusz Dopart.

Sędziował Chamera (Stalowa Wola).

Gospodarze przespali początek, a Czarni mieli okazje, by na przerwę schodzić przynajmniej z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie goście skupili się na grze z kontry i w ten sposób zdobyli wyrównującą bramkę. - Punkt szanujemy, ale gdyby skuteczność nie szwankowała, mogło być lepiej - ocenił Mateusz Dopart, trener gości.

Sokół Kolbuszowa Dolna - Chemik Pustków 2:1 (2:0)

Bramki: Kołacz 26-karny, K. Gorzelany 37 - P. Karkut 89-samobójcza.

Sokół: Król - B. Karkut (89 Orzech), Gaca, P. Karkut, Skowron (83 Mokrzycki) - K. Gorzelany, Kołacz, Prokop (50 Buda), Korab (59 Brudek), Maziarz (80 Dziedzic) - Adranowicz. Trener Rafał Leśniowski.

Chemik: Papiernik - Gwóźdź, Żarnowski, Opiela, Kucharski (82 Kopacz) - Durał (80 Madej), Kulig, Kołodziej, Proczek, Gawryś (46 M. Dov-han) - Guzik (78 Gołab). Trener Robert Cielak.

Sędziował Bałut (Dębica). Widzów 100.

Goście wzięli się za grę dopiero w ostatnim kwadransie. Zmusili miejscowych do błędów. Po jednym z nich piłka szczęśliwie wpadła (po rykoszecie) do siatki. Uderzał ją Daniel Proczek. Mecz ustawiły wydarzenia z pierwszej połowy. Wykorzystany karny po zagraniu ręką Proczka dał Sokołowi komfort.

Lechia Sędziszów - Ostrovia Ostrowy Baranowskie 4:0 (1:0)

Bramki: Salamon 44, 60, Długosz 84, Rogóż 89

Lechia: Chmiel - Żurek (75 S. Malisiewicz), Godek, Lesiński, Branas - Grobelny (65 Wszołek), Róg (65 Długosz), Rogóż I, Potwora - Salamon (70 Felon) - Szeliga. Trener Paweł Idzik.

Ostrovia: M. Parys - D. Parys, Cudo, Ł. Mikoś I, Paśko - Świst I, Hopek, Smoła (65 Woźniak), Lesiński (60 P. Mikoś), Serafin (75 K. Mikoś) - Szalony. Trener Robert Szalony.

Sędziował Samborowski (Krosno). Żółte kartki: Rogóż - Ł. Mikoś, Świst. Widzów 100.

Lechia po rozgromieniu Płomienia nie miała większych kłopotów z ograniem innej drużyny broniącej się przed spadkiem. Goście żałowali, że nie dotrwali przy bezbramkowym remisie do końca pierwszej połowy. Miejscowi nie wykorzystali wszystkich swoich okazji, ale i Ostrovia raz zmusiła Tomasza Chmiela do interwencji. Tempo meczu nie porywało, co nikogo nie dziwi, sędziszowski zespół przez większość spotkania prowadził grę.

POZOSTAŁE WYNIKI: Victoria Czermin - Wilga Widełka 2:1 (0:0) Miazga 61-samobójcza, Ciuła 90+4 - Cetnarski 76; Płomień - Kolbuszowianka 3:0 wo. Bielowy/ Strzegocice - Podleszany 3:0 wo. Pauza: Stal II Mielec, LKS Wiewiórka.