Cosmos Nowotaniec ogrywa Rzemieślnik Pilzno

Miłosz Bieniaszewski
Ewelina Nycz-Pado
Ostatni raz Cosmos na własnym boisku wygrał 11. września ubiegłego roku. Podopieczni Szymona Gołdy przeciwko Rzemieślnikowi zagrali jednak bardzo ambitnie i udało im się odczarować własne boisko.

Gospodarze zaatakowali od samego początku, ale dogodnych okazji nie wykorzystali Armata i Jęczkowski. W 24. minucie Malyk znalazł się jednak sam na sam z Wilczyńskim i mocnym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie swojej drużynie.
Radość Cosmosu nie trwała jednak długo, bo z rzutu wolnego precyzyjnie przymierzył Drozdowicz.

W 58. minucie goście powinni byli prowadzić, ale Orzech przegrał pojedynek z Vikhotem. To się zemściło dziesięć minut później.

- Nasi Ukraińcy zagrali typową "czeską uliczkę" i Pulkiv strzałem z 10 metrów nie dał szans bramkarzowi - opisuje kierownik Cosmosu, Henryk Majka. Ten sam zawodnik ustalił wynik w 75. minucie

- Można powiedzieć, że zaliczył wejście smoka. Podobnie było zresztą w Przemyślu - mówi Henryk Majka.

COSMOS NOWOTANIEC - RZEMIEŚLNIK PILZNO 3-1 (1-1)

1-0 Malyk (24, sam na sam z bramkarzem), 1-1 Drozdowicz (28-rzut wolny), 2-1 Pulkiv (67, po podaniu Malyka), 3-1 Pulkiv (75, dośrodkowanie Łocha).