Dzielna postawa gości. Ekoball Stal Sanok walczył do końca i zremisował z Polonią Przemyśl [RELACJA]

Wacław Burzmiński
Piłkarze Polonii Przemyśl ponieśli pierwsze straty na swoim boisku. W ostatnich minutach meczu zwycięstwa „Barcelonkę” pozbawił młody napastnik Ekoballu Stal Sanok Arkadiusz Femin. Na trybunach zasiadło znacznie ponad tysiąc widzów, co jak na 4-ligowe warunki jest wyjątkowo wysoką frekwencją.

Mistrzowskie mecze „Przemyskiej Barcelony” z sanocką ekipą zawsze wzbudzały duże zainteresowanie i najczęściej stały na dobrym poziomie, trzymając kibiców w napięciu do ostatniego gwizdka. Podobnie było i tym razem. Na widowni, oprócz fanów Polonii i Ekoballu, znaleźli się także kibice ze Stalowej Woli, Jarosławia, Biłgoraja, Nowej Sarzyny i Rzeszowa.

Pierwszy kwadrans należał do miejscowych, którzy mieli dwie okazje do zdobycia gola, lecz Paweł Piątek i Michał Szpakowski nie zdołali pokonać Piotra Krzanowskiego. „Szpaku” jeszcze dogodniejszej pozycji nie wykorzystał w 24. minucie, bowiem jego uderzenie zablokował jeden z obrońców. Do przerwy goście nie oddali żadnego celnego strzału, a bramce miejscowych zagrozili jedynie Mateusz Kuzio i Bartosz Sieradzki, posyłając piłkę obok bramki.

W 48. min., po błędzie Piotra Kuźniara, sanoczanie powinni byli objąć prowadzenie, lecz Jakub Ząbkiewicz fatalnie spudłował. Chwilę potem nie pomylił się za to Paweł Piątek, który „filmową główką” posłał piłkę w samo „okienko”. Gospodarze wciąż przeważali i zagrażali, lecz wybiegani sanoczanie walczyli do końca i dopięli swego. W 89. min. 20-letniemu Arkadiuszowi Feminowi wyszedł „strzał życia” i na tablicy ukazał się remis. W ten sposób Polonia straciła u siebie pierwsze punkty w tym sezonie.

Polonia Przemyśl - Ekoball Stal Sanok 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Piątek 57-głową, 1:1 Femin 89.

Polonia: Lipka 6 – Solarz 6, Kocój 6, Kuźniar 5, Sobol 6 – Szpakowski 6, Worobiej 7, Kazek 7, Bańka 5 – Wanat 5 (83 Głuszko), Piątek 7 (86 Sedlaczek). Trener Paweł Załoga.

Stal: Krzanowski 7 – Wójcik 5, Śmietana żk 6, Florek 5, Kaczmarski 6 – Sieradzki 6, Tabisz 6, Hydzik 5 (46 Jaklik 5), J. Ząbkiewicz 6 (75 Pielech), Słysz żk 5 (60 Adamiak 5) - Kuzio 5 (75 Femin 6). Trener Robert Ząbkiewicz.

Sędziował Kozner 8 (Krosno). Widzów 1200.

W meczu 22. kolejki 4 ligi Polonia Przemyśl zremisowała u siebie z Ekoballem Stalą Sanok 1:1 (0:0). Zobaczcie doping kibiców.Zobacz także: Dzielna postawa gości. Ekoball Stal Sanok walczył do końca i zremisował z Polonią Przemyśl [RELACJA]

4 liga. Mecz Polonia Przemyśl - Ekoball Sanok 1:1 [KIBICE, Z...