4 liga podkarpacka. Ważne trzy punkty zostały w Stubnie. Piast Tuczempy przegrał 0:2 [RELACJA, ZDJĘCIA]

luks
Granica Stubno wygrała wiosną drugi mecz i jak lew walczy o utrzymanie. Spotkanie z Piastem Tuczempy bolesną kontuzją kolana przypłacił Jakub Kloc.

Tuczempy pogodzone ze spadkiem? Takie opinie wśród kibiców Granicy można było usłyszeć po wczorajszym spotkaniu o przysłowiowe „sześć punktów”. Zespołu Marka Strawy nie należy jednak jeszcze skreślać.

W 30. minucie meczu bolesnej kontuzji doznał Jakub Kloc z Piasta. 20-latek niefortunnie postawił lewą nogę. Na pierwszy rzut oka wypadła mu rzepka. Młody pomocnik trafił do szpitala.

Po wznowieniu gry Granica wykorzystała zamieszanie w ustawieniu gości, Mateusz Świst wypatrzył po prawej stronie Igora Hajduka i ten dopełnił formalności. 100-proc. okazji było jak na lekarstwo i kibice oglądali dużo walki w środkowej strefie boiska.

W drugiej połowie meczu w linii ataku Piasta pojawił się Waldemar Jaroch. W 52. minucie strzelał nawet na bramkę z 6 metrów, ale Artur Kuźma był dobrze ustawiony. Zemściło się to w 80. minucie, kiedy to Bogusław Sierżęga podszedł do rzutu wolnego i kąśliwym strzałem z 20 metrów pokonał Patryka Strawę, ustalając wynik na 2:0 dla miejscowych.

W kolejnej serii meczów Piast będzie szukał punktów goszcząc nieobliczalny zespół z Ropczyc. Błękitni zatrzymali w weekend Sokoła Sieniawa. Zespół Bogusława Sierżęgi pojedzie do Sanoka.

Granica Stubno - Piast Tuczempy 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Hajduk 38, 2:0 Sierżęga 80-wolny.

Granica: Kuźma 6 - Wróbel 6 l, Styś 6, K. Mikulec 6 (88 Polny), D. Mikulec 6, Hajduk 7 (55 Gielarowski), Świst 7 (71 Pempuś), Karol Żoch 6 (65 Sierżęga l, 86 Kornel Żoch), Kalawski 6 (60 Poszpur), Klepacki 6, Harłacz 7. Trener grający Bogusław Sierżęga.

Piast: Strawa5 - Jaroch 5, Demski 5, Aaab 5, Czub 5 (65 Łukasiewicz), Turawski 5, Sroka 5, Pasaj 5 (75 Tarnawski), Korniczuk 5, Noga 5 l, Kloc 4 (33 Bawoł). Trener Marek Strawa.

Sędziował Jagieła 7 (Krosno). Widzów 450.