Chwile strachu Stali Rzeszów w Zamościu

tor
Krzysztof Kapica
Hetman Zamość po kwadransie gry prowadził niespodziewanie ze Stalą Rzeszów 1:0. Na szczęście ekipa ze stolicy Podkarpacia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Trzy dni przed meczem trenerem Hetmana został Krzysztof Rysak (dotąd Omega Stary Zamość) i już po 11 minutach gry mógł się cieszyć z sensacyjnego prowadzenia swych podopiecznych (4 gol zamościan w sezonie).

– To my głównie byliśmy przy piłce, ale w I połowie w ofensywie mnożyły się niecelne podania. Źle weszliśmy w mecz, choć uczulałem zawodników, że skoro przyszedł nowy trener, to Hetman może się postawić – ocenia coach Stali.

Mogło być jeszcze gorzej, ale Dawid Kaszuba wybronił sytuację sam na sam, a po minucie Maciej Maślany lekkim, ale dokładnym strzałem trafił na 1:1. Po przerwie Hetman sporadycznie gościł pod bramka rzeszowian, ale na gola trzeba było poczekać. W końcu Peter Suwam obsłużył Piotra Prędotę, a ten ładnym strzałem wyprowadził Stal na plus. W końcówce Łukasz Szczoczarz ustalił wynik strzałem do pustej bramki.

Na ławce Stali byli sami nastolatkowie (debiut Sławomira Wójcika). Brakło Konrada Macy, który w wywiadzie dla Nowin mówił, że nie zagra, dopóki nie otrzyma zaległej wypłaty (nie grał już przeciw Sokołowi). – Prezes zaprosił mnie na rozmowę i nie jestem już piłkarzem Stali – poinformował wychowanek Stali.

Hetman Zamość – Stal Rzeszów 1:3 (1:1)

Bramki: 1-0 D. Baran 11, 1-1 Maślany 35, 1-2 Prędota 70, 1-3 Szczoczarz 90.