Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

W meczu pomiędzy Polonią i Unią nie brakowało twardej, męskiej walki.

W meczu pomiędzy Polonią i Unią nie brakowało twardej, męskiej walki. ©fot. Łukasz Solski

Piłkarze Polonii Przemyśl zainkasowali bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty. Po ciekawym meczu pokonali Unię Nowa Sarzyna.

- Jak on mógł tego nie wykorzystać? - nie mogli się pogodzić kibice Polonii, gdy w 8. minucie Mateusz Wanat zmarnował idealną sytuację do zdobycia gola, mając przed sobą jedynie bramkarza.

Popularny "Smoła" w pełni zrehabilitował się kwadrans później, dając prowadzenie po chytrym uderzeniu zza "szesnastki". Chwilę potem mógł on zostać bohaterem spotkania, gdyby z pierwszej piłki trafił w bramkę. W 36. min. przytomnie zachował się Ołeksandr Rozman i miejscowi byli coraz pewniejsi zwycięstwa, na które czekali cały miesiąc.

W drugiej połowie zaatakowali goście, mając przez pół godziny optyczną przewagę. Jej ukoronowaniem była niezwykle widowiskowa bramka doświadczonego Stanisława Bednarza.

Przemyślanie zerwali się do ataków dopiero w ostatnich 10. minutach, a najlepszej sytuacji nie wykorzystał Petro Sokil.

POLONIA-EREM MRÓWKA PRZEMYŚL - UNIA NOWA SARZYNA 2-1 (2-0)
    1-0 Wanat (23, uderzenie lobem z ok. 22 metrów), 2-0 Rozman (36, dobitka po uderzeniu Romaniuka w słupek), 2-1 Bednarz (60, rzut wolny z ok. 25 m w samo "okienko").