Resovia pudłowała na potęgę, ale pokonała Wierną Małogoszcz

W 21. min Sebastian Dziedzic obsłużył Bartłomieja Buczka, a ten nie pokpił sprawy. Krzysztof Kapica
W meczu 20. kolejki 3 ligi Resovia pokonała na swoim boisku Wierną Małogoszcz 1-0. "Pasiaki" w drugiej połowie zmarnowały z pół tuzina sytuacji bramkowych, w tym kilka stuprocentowych. Dnia nie miał m. in Sebastian Dziedzic

Wierna nie oddała porządnego strzału w światło bramki, ale w 92. min, gdy Kraus uderzał z bliska głową, kibice zdrętwieli. Piłka pofrunęła na długi słupek, ale minęła go z zewnętrznej stronie. Gdyby stało się inaczej, “pasiaki” zanotowałyby chyba najbardziej kwaśny remis od wielu lat. A już Sebastian Dziedzic, mógłby mieć bezsenną noc.

Ale to właśnie pan Sebastian w 21 minucie urwał się na skrzydle rywalom, zagrał “na nos” Bartłomiejowi Buczkowi, który z bliska wpakował piłkę do siatki (10 gol w sezonie). Do końca połowy kibice zobaczyli niewiele ciekawego. Gospodarze próbowali oryginalnie wykonywać rzuty wolne, jednak bez efektu.

Po kwadransie II połowy “pasiaki” panowały już na boisku bezapelacyjnie (65 procent posiadania piłki w meczu), ale zamiast szybko “zamknąć mecz”, rozpoczęły koncert nieskuteczności. Dziedzic co chwilę dostawał fajne podanie od kompanów, uwalniał się spod opieki obrońców, jednak albo nieudolnie dryblował, albo źle podawał, albo niecelnie strzelał. Ze dwie asysty i dwa gole uciekły mu, jak nic.

Drugą dziesiątkę goli mógł też rozpocząć Buczek. Celował jednak w obrońców. To samo zrobił Szymon Wiejak. W końcówce za głowę łapał się Szymon Kaliniec, który po podaniu Buczka przegrał pojedynek z Guglskim. Największy jęk zawodu przeszedł po trybunach w 85. minucie. W 2 sekundy “setki” zmarnowali Kaliniec i Buczek, bijąc prosto w bramkarza. W doliczonym czasie Kaliniec z 10 metrów huknął panu Bogu w okno, a po chwili wspomniany Kraus mógł ukarać miejscowych.

- Nie lekceważyliśmy Wiernej, ale nie był to nasz dzień w ataku. Dziesiątego gola w sezonie dedykuję tacie - podsumował Buczek.

Resovia - Wierna Małogoszcz 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Buczek 21.

Resovia: Pietryka - Domoń, Makowski, Żmuda - Barszczak, Wiejak (87 Chamera), Kaliniec, Kmiotek (90 Janur), Pelc (79 Staszczak) - Buczek, Dziedzic (73 Pałys-Rydzik). Trener Szymon Szydełko.

Wierna: Gugulski -Krzeszowski (78 Kraus), Grunt, Kołodziejczyk, Zawadzki - Malinowski (58 Wijas), Mularczyk (70 Bała), Czarnecki, Kołodziejczyk - Paprocki, Rogula (46 Krzyż). Trener Mariusz Lniany.

Sędziował Kozub (Brzesko). Żółte kartki: Żmuda, Wiejak, Kaliniec, Pelc - Kołodziejczyk, Krzeszowski, Mularczyk. Widzów: 450.

Resovia Rzeszów wygrywa u siebie z Wierną Małogoszcz 1:0. Bramkę w 21. min strzelił Bartłomiej Buczek.Zobacz także: Resovia pudłowała na potęgę, ale pokonała Wierną Małogoszcz [RELACJA]

Resovia - Wierna Małogoszcz 1:0 [ZDJĘCIA, WIDEO]