Coraz trudniejsza sytuacja Cosmosu Nowotaniec

Miłosz Bieniaszewski
Cosmos Nowotaniec przegrał z MKS-em Trzebinia/Siersza
Cosmos Nowotaniec przegrał z MKS-em Trzebinia/Siersza Krzysztof Kapica
Cosmos Nowotaniec doznał trzeciej porażki z rzędu i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli.

Było to starcie o tzw. „sześć” punktów. Sporo było więc walki, ale i nerwowości w poczynaniach obu drużyn. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 21. minucie, kiedy Marek Mizia ładnie przymierzył i Mateusz Krawczyk był bez szans. Riposta gości była jednak bardzo szybka. Piotr Laskowski wrzucił mocną piłkę z rzutu rożnego, futbolówka leciała tuż nad ziemią i...wpadła do bramki. - Co warto dodać, to wpadła przy krótszym słupku - mówił Henryk Majka, kierownik Cosmosu.

Po przerwie przyjezdnym znów się przytrafiła mała drzemka i było 2:1. Tym razem Mizia ograł Marcina Misiaka i precyzyjnym uderzeniem w dalszy róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Goście ambitnie walczyli do samego końca, dwukrotnie strzałów próbował Marek Maślejak, ale piłka mijała cel. Punkt przyjezdnym mógł uratować w 86. minucie Ireneusz Zarzyka, ale jego strzał głową wybronił Kacper Szymala.

MKS Trzebinia/Siersza - Cosmos Nowotaniec 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Mizia 21, 1:1 Laskowski 25, 2:1 Mizia 52.

Trzebinia/Siersza: Szymala – Sanok (88 Repa), Jagła, Ochman, Sawczuk – Stokłosa (46 Kowalik), Kalinowski, Gawęcki, Mizia (82 Sochacki), Majcherczyk – Stanek. Trener Maciej Antkiewicz.

Cosmos: Krawczyk – Pluskwik, Sobota (40 Natkaniec), Michał Misiak, Łeń – Rak, Krzysztoń, Maślejak, Laskowski – Marcin Misiak, Zarzyka. Trener Ireneusz Zarzyka.

Sędziowała Rosiek (Brzesko). Widzów 100.

MAGAZYN SPORTOWY24 - RAFAŁ JACKIEWICZ PROSTO Z MOSTU (CZĘŚĆ 2)