3 liga. Zamiana na fotelu lidera. Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała z Chełmianką i spadła z pierwszego miejsca [WIDEO]

Artur Bżdżoła
Łukasz Solski
W pojedynku drużyn, które przewodzą w ligowej tabeli lepsi przyjezdni z Chełma, którzy dzięki zwycięstwu przeskoczyli Wólczankę i zajęli fotel lidera.

Goście od pierwszych sekund rzucili się na rywala. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Piłkę przy wyprowadzaniu przed polem karnym stracił Maciej Lech. Paweł Uliczny podciągnął kilka metrów, zdecydował się na strzał i futbolówka zatrzepotała w siatce. To w dużej mierze ustawiło mecz.

Gospodarze starali się grać z pominięciem drugiej linii, lecz Krzysztof Pietluch za wiele nie mógł zdziałać przy bardzo rosłych obrońcach gości. Brakowało akcji oskrzydlających ze strony podopiecznych Grzegorza Sitka. W 29. minucie daleko z bramki wyszedł Damian Drzewiecki, który uprzedził Pietlucha. Do końca pierwszej połowy kibice obejrzeli piłkarskie szachy, bez ciekawych akcji.

W meczu na szczycie 3 ligi Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała z Chełmianką Chełm 0:2. Zwycięstwo gości było świetnym prezentem dla trenera Chełmianki. Artur Bożyk świętował w sobotę 42 urodziny.Wólczanka Wólka Pełkińska - Chełmianka Chełm 0:2 (0:1) Bramki: 0:1 Uliczny 2, 0:2 Olszak 72-karny.Tak spotkanie skomentował Grzegorz Sitek, trener Wólczanki

3 liga. Wólczanka Wólka Pełkińska - Chełmianka Chełm 0:2 [ZD...

Po zmianie stron Mateusz Jurczak sprytnie zagrał do Pietlucha, lecz ten uderzył zbyt lekko. W odpowiedzi Uliczny uderzył mocno, tuż nad poprzeczką. W 60. minucie tuż przed polem karnym rzut wolny egzekwował Kamil Hul, jednak uderzył lekko i kłopotów z obroną nie miał Drzewiecki.

W 71. minucie ręką w polu karnym zagrał Krystian Wrona i Mateusz Olszak trafił z „wapna” do siatki, mimo, że Damian Smoleń wyczuł jego intencje. Obrońca Wólczanki szybko mógł się zrehabilitować, gdy po rzucie wolnym jego uderzenie głową trafiło w spojenie słupka z poprzeczką. Z upływem minut miejscowi atakowali większą ilością graczy, narażając się na kontry. Po jednej z nich Olszak w dogodnej okazji przestrzelił.

– Jeśli gra się o taką stawkę to decydują detale. Błąd zdecydował, że tracimy bramkę. Rzut karny dla mnie problematyczny, ale nie komentuje decyzji sędziów. Do drużyny nie mogę mieć pretensji, zostawiła na boisku mnóstwo sił – powiedział po meczu trener Wólczanki Grzegorz Sitek.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Chełmianka Chełm 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Uliczny 2, 0:2 Olszak 72-karny.

Wólczanka: Smoleń 5 – Podstolak 5, Wrona ż 5, Walat ż 4, Przewoźnik ż 4 – Kocur 4, Hul 4 (62 Więcek), Lech 3 (72 Khorolski), Szewc 4 – Gwóźdź 4 (46 Jurczak 4), Pietluch 4. Trener Grzegorz Sitek.

Chełmianka: Drzewiecki – Wołos, J. Niewęgłowski, Chudziński, D. Niewęgłowski – Koszel (89 Kowalczyk), Uliczny, Piekarski (86 Michalak), Kompanicki – Prytuliak, Budzyński (58 Olszak). Trener Artur Bożyk.