Piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna wygrały w Piotrkowie Trybunalskim

Marcin Jastrzębski
Trzy gole i trzy punkty - to efekt podróży do Piotrkowa Trybunalskiego piłkarek Sokoła Kolbuszowa Dolna. Punkty znów stracił lider z Opoczna.

PRZYJAŹŃ PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA 0-3 (0-1)

BRAMKI: Bochenek 2 (27, 73-głową), Wdowiak (62).

SOKÓŁ: Luchowska - Sagan (46. Zielińska), Pastuła, Streb, Czyżewska - Wróblewska (70. Wargacka), Motyka, Rodzoń (85. Łaszczyk), Krystel (80. Motylska) - Wdowiak, Bochenek.

Początek meczu był trudny dla kolbuszowianek, które w historii starć z Przyjaźnią najczęściej remisowały.

Kolbuszowianki jednak po niespełna pół godzinie gry stworzyły sobie bramkową okazję.

Iwona Wdowiak przedarła się w pole karne i wyłożyła piłkę Karolinie Bochenek, która również w drugiej połowie drugi raz wpisała się na listę strzelców.

Przy jej drugim trafieniu dobrym dośrodkowaniem popisała się Agnieszka Pastuła. Wcześniej gola na 0-2 zdobyła Wdowiak, którą dobrym podaniem obsłużyła Patrycja Motyka.

Okazję na czwartą bramkę miała także wracająca po kontuzji Sabina Wargacka.

- Cały zespół zagrał równo. Rywalki były groźne, szczególnie w pierwszej połowie, ale dobrze pracowaliśmy w defensywie. Dziewczynom nie zabrakło odwagi na połowie rywala i przez to stwarzaliśmy sobie niezłe sytuacje - podsumował Ryszard Mokrzycki, trener "Sokółek", które za tydzień zagrają z liderem z Opoczna.

POZOSTAŁE WYNIKI: Naprzód Sobolów - MOSiR Sieradz 1-1, Victoria Gaj - Moravia Morawica 2-1, Ceramika Opoczno - Kolejarz Łódź 1-4.

Pauza: Zielonka Gamar Wrząsowice.

1. Ceramika 11 25 17-12
2. Sokół 10 18 17-5
3. Victoria 11 16 14-16
4. Kolejarz 11 15 22-14
5. Moravica 11 14 11-10
6. Sieradz 11 14 19-19
7. Przyjaźń 11 13 17-21