II liga futsalu. Góralowi Tryńcza awans przeszedł koło nosa

Miłosz Bieniaszewski
Krzysztof Kapica
Góral Tryńcza tylko zremisował w decydującym meczu o awansie z Jedynką Busko Zdrój, a ten wynik premiował gości.

GÓRAL TRYŃCZA - JEDYNKA BUSKO ZDRÓJ 4-4 (0-2)

BRAMKI DLA GÓRALA: Ostrowski 2 (obie z karnych), Wojtas, Słysz.

GÓRAL: Kurosz - Ostrowski, Gurak, Wojtas, Dąbek oraz Halejcio, Gaweł, Pietluch, Padiasek, Słysz, Karwacki.

Jeszcze na dwie kolejki przed końcem wydawało się, że Góral bez kłopotów awansuje do I ligi. Później przyszła jednak porażka w Rzeszowie i o wszystkim miał decydować mecz z Jedynką. Góral musiał wygrać i był tego bliski. Remis awans dał jednak gościom.

W I połowie obie drużyny grały zachowawczo, ale to przyjezdni wyprowadzili dwie zabójcze kontry, po których prowadzili 2-0.
Od 33. minuty zrobiło się prawdziwe widowisko, kiedy gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Goście wynik mieli jednak pod kontrolą, bo było już 2-4, ale Góral postawił wszystko na jedną kartę i wyrównał, a do końca pozostawały dwie minuty z małym okładem.

Pomimo szaleńczych ataków gospodarzom nie udało się strzelić jeszcze jednej bramki i to goście mogli fetować awans.

- Mimo tego jestem zadowolony z naszej gry. Jedynka to mocny zespół, w którym występuje choćby Robert Dąbrowski. Daliśmy z siebie 100 procent, ale to okazało się za mało - mówi grający trener Górala, Robert Kurosz.

Mecz Futsal Nowiny - Heiro Rzeszów 8-6 (2-1) rozegrano awansem.

1. Jedynka 8 17 38-21
2. Góral 8 16 33-16
3. Heiro 8 9 35-44
4. Nowiny 8 8 27-32
5. Akademia 8 7 33-44