Sparing. Siarka Tarnobrzeg przegrała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:5

mtr
Tarnobrzeski zespół, jak inne ekipy, ładuje akumulatory
Tarnobrzeski zespół, jak inne ekipy, ładuje akumulatory Siarka Tarnobrzeg
Siarka przegrała sparingowe starcie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:5. Honorowego gola dla podkarpackiego drugoligowca strzelił Adrian Gębalski. Mecz rozgrywany był w Niecieczy.

Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1. Dwa gole dla Termaliki strzelił Bartosz Śpiączka, natomiast trafienie dla Siarki zanotował Adrian Gębalski. Po zmianie stron Termalica zdobyła jeszcze trzy bramki i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem spadkowicza z Ekstraklasy.

- Wygrała drużyna piłkarsko lepsza, bardziej doświadczona, która w drugiej połowie zaznaczyła swoją wyższość. Pierwsza połowa była bardziej wyrównana, a po zmianie stron było widać różnicę jakości - tłumaczy Włodzimierz Gąsior, trener podkarpackiego drugoligowca.

Szkoleniowiec Siarki testował kilku zawodników, m.in. Kamila Kargulewicza, który występował ostatnio w juniorach Korony Kielce.

Środowe spotkanie miało kilka „smaczków”. Szkoleniowcem „Słoników” jest pochodzący z Tarnobrzega Jacek Zieliński, wychowanek Siarki, w późniejszych latach też jej trener, natomiast w barwach naszego drugoligowca wystąpili Dawid Kubowicz i Mateusz Janeczko, czyli byli zawodnicy klubu z Niecieczy.

W sobotę podopieczni Włodzimierza Gąsiora rozegrają swoje dwa ostatnie sparingi przed inauguracją sezonu 2. ligi. Rywalami Siarki będą Wólczanka Wólka Pełkińska i Stal Rzeszów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Siarka Tarnobrzeg 5:1 (2:1)