Siarka Tarnobrzeg wygrała z Polonią Bytom

Piotr Szpak
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg (żółto-czarne koszulki) nie zawiedli kibiców pokonując rywali z Bytomia. Grzegorz Lipiec
W sobotnim meczu drugiej ligi piłkarskiej Siarka Tarnobrzeg wygrała z Polonią Bytom 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Marcin Stefanik 78 z karnego, 2:0 Michał Żebrakowski 90+1.

Siarka: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz - Stefanik, Płatek (67 Stromecki), Tomalski (46 Zaradny) – Ropski (46 Czyżycki), Koczon - Żebrakowski.

Polonia: Michalak – Barbus, Szyndrowski, Janosik, Szkatuła – Słodowy (46 Kuzdra), Chrabąszcz, Musiolik (88 Skrzypiński), Lachowski (87 Setlak) - Ceglarz (67 Włodyka), Zaremba.

Sędziował: Marcin Liana z Bydgoszczy. Widzów: 650.

Żółte kartki: Tomalski, Grzesik (S),

Pierwsze minuty sobotniego spotkania pokazały, że goście przyjechali do Tarnobrzega po trzy punkty i nie zamierzali koncentrować się na defensywie. W licznych próbach dośrodkowań bytomianom brakowało jednak dokładności.

Piłkarze Siarki doskonale pamiętali, że w poprzednich spotkaniach taktyka wyczekiwania na błąd rywali w ostatecznym rozrachunku sprawdzała się i pewnie w podświadomości miejscowi liczyli na kolejny łut szczęścia. Bytomianie grali twardo o czym najlepiej przekonywał się kilka razy ostro potraktowany przez rywali pomocnik tarnobrzeskiej drużyny Marcin Stefanik.

Przez pierwsze 17 minut w poczynaniach zawodników obu drużyn brakowało strzałów z dystansu. Właśnie wtedy na uderzenie zza linii pola karnego zdecydował się grający w Polonii były piłkarz Siarki Michał Chrabąszcz, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką. Zawodnicy obu drużyn grali zachowawczo. Miejscowi z ostrożnością decydowali się na dośrodkowania, ale wykonujące je Marcin Stefanik i Daniel Koczon nie czynili tego na tyle precyzyjnie by ich młodsi koledzy mogli stworzyć zagrożenie pod bramką Polonii. Dziesięć minut przed przerwą aktywny Koczon popisał się dynamiczną akcją, zagrał mocno wzdłuż bramki przyjezdnych. Michał Żebrakowski nie zdołał jednak sięgnąć piłki i po trybunach przetoczył się tylko jęk zawodu miejscowych kibiców.

Trzy minuty później przed szansą zdobycia gola stanęli goście. Wykonywujący rzut wolny Przemysław Szkatuła przymierzył w górny róg i padłby pewnie gola, ale bramkarz tarnobrzeskiego zespołu Karol Dybowski popisał się ładną, a co najważniejsze skuteczną interwencją. Rozczarowanym poziomem spotkania kibicom pozostało czekać na drugą połowę i emocje.

W przerwie trener Siarki Włodzimierz Gąsior dokonał dwóch zmian. Boisko upuścili Hubert Tomalski i bardzo słabo grający Krzysztof Ropski, a w ich miejsce weszli Mateusz Cyżycki i Konrad Zaradny. Już pierwsza akcja zmienników mogła zakończyć się powodzeniem. Zaradny dośrodkował do Czyżyckiego, ale ten minimalnie chybił. Gra gospodarzy nabrała kolorytu, ale musieli oni pamiętać o kontrach gości by nie nadziać się na jedną z nich. Po chwili ładną akcją zainicjowaną przez Jana Grzesika popisał się Koczon, ale zabrakło wykończenia. Siarka nacierała, ale animuszu gospodarzom starczyło tylko na trzy minuty. Później znów obie drużyny sprawiały wrażenie wyczekujących na błąd rywala.

Gospodarze doczekali się błędu przyjezdnych. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania Siarkowcy wykonywali rzut rożny. Piłka trafiła w rękę obrońcy Polonii i arbiter podyktował rzut karny. Marcin Stefanik nie zawiódł, a po jego strzale miejscowi objęli prowadzenie. Minutę przed końcem Żebrakowski zagrał do Marcian Stromeckiego, ale ten zawiódł na całej linnii nie trafiając w światło bramki. Jak się zdobyta gole i wykorzystuje dogodne sytuacje pokazał Stromeckiemu chwilę później Żebrakowski wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem przyjezdnych.

Kolejny mecz o drugoligowe punkty drużyna Siarki rozegra w przedświąteczną sobotę z Odrą w Opolu.

Materiał oryginalny: Siarka Tarnobrzeg wygrała z Polonią Bytom - Echo Dnia Podkarpackie