2 liga. Stal Stalowa Wola zremisowała na wyjeździe z Gwardią Koszalin. Na utrzymanie trzeba jeszcze poczekać

Marcin Trzyna
K_kapica_afk
Stal Stalowa Wola zremisowała na wyjeździe z Gwardią Koszalin 3:3. Wyrównującą bramkę gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry, po wątpliwym rzucie karnym.

Już w 2. minucie celny strzał z dystansu oddał Adam Setla, ale piłkę na raty wybronił golkiper Stali, Dorian Frątczak. W odpowiedzi „Stalówka” wyprowadziła bardzo groźną kontrę, jednak tym razem dobrze spisał się Adrian Hartleb, który po uderzeniu Tomasza Żylińskiego wybił piłkę na rzut rożny.

W 13. minucie aktywny Żyliński otrzymał podanie na wolne pole, lecz przed polem karnym staranował go bramkarz gospodarzy, który za to zagranie został ukarany żółtą kartką.

W 28. minucie z akcją popędziła Gwardia. Po zagraniu z prawej strony piłkę z trzeciego metra do pustej bramki skierował Robert Ziętarski. Dwie minuty później było już 1:1; Sebastian Łętocha dośrodkował futbolówkę w pole karne Gwardii, piłkę przyjął Mateusz Bukowiec i ładnym uderzeniem z woleja umieścił piłkę w siatce.

Drużyna ze Stalowej Woli fantastycznie rozpoczęła drugą połowę. W 47. minucie piłkę do bramki Gwardii skierował Łętocha, a po chwili gola na 3:1 z rzutu karnego strzelił Michał Mistrzyk.

Podopieczni Tadeusza Żakiety zmniejszyli straty w 59. minucie. Wówczas Krystian Przyborowski pokonał Frątczaka w sytuacji sam na sam. W doliczonym czasie gry arbiter z Opola dopatrzył się faulu Mistrzyka na piłkarzu Gwardii, po czym wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Ziętarski i pewnym strzałem zdobył bramkę na 3:3.

Podział punktów powoduje, że Stal wciąż nie jest pewna utrzymania się na poziomie drugiej ligi. W ostatniej kolejce „Stalówka” o ligowy byt powalczy w Boguchwale z MKS-em Kluczbork.

GWARDIA KOSZALIN – STAL STALOWA WOLA 3:3 (1:1)

Bramki: Ziętarski 28, 90+2-karny, Przyborowski 59 – Bukowiec 30, S. Łętocha 47, Mistrzyk 51-karny.

Gwardia: Hartleb ż – Baranowski, Maciąg (65 Stańczyk), Wojciechowski, Ziętarski, Kwiatkowski (65 Karbowiak), Shimmura, Olszewski (64 Mikołajczak), Setla (85 Szwak), Silski ż, Przyborowski. Trener Tadeusz Żakieta.

Stal: Frątczak 4 – Jarosz 4, Żołądź 4, Sobotka 4, Mistrzyk 0 [cz 90], Trąbka ż 4, Żyliński 5, Bukowiec ż 5 (77 Stefański 4), Stelmach 4, Trubeha 4, S. Łętocha 6 (70 Gębalski 4). Trener Krzysztof Łętocha.