Nice 1 liga. Stal Mielec nie podtrzymała zwycięskiej serii. Puszcza Niepołomice zatrzymała podopiecznych Zbigniewa Smółki [RELACJA]

Kuba Zegarliński
Piłkarze Stali Mielec (biało-niebieskie stroje), po raz pierwszy w tej rundzie, podzielili się punktami z przeciwnikiem. Kuba Zegarliński
Mecz Puszcza Niepołomice - Stal Mielec zapowiadaliśmy tytułem "Stal jedzie tam, gdzie punktują nieliczni" i okazało się, że nie były to czcze słowa. Na stadionie w Niepołomicach padł bezbramkowy remis. Z tego wyniku bardziej zadowoleni, powinni być mielczanie, których w końcówce uratowała poprzeczka.

Dla Stali Mielec to pierwszy podział punktów tej wiosny. Wcześniej mielczanie wygrali dwa spotkania z rzędu: u siebie z Górnikiem Łęczna i na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

– Znam Puszczę i cenię za charakter, wolicjonalność. To zespół zdyscyplinowany, wybiegany, walczący o każdy metr boiska. Oczekuję dużego zaangażowania i woli walki u moich zawodników – mówił przed meczem Zbigniew Smółka i można powiedzieć, że trafił w "10" jeśli chodzi o ocenę przeciwnika.

Mecz od początku obfitował w dużą ilość walki. Zawodnicy byli nieustępliwi i nie stronili od twardej gry. Brakowało jednak konkretów. Stal pierwszą niezłą sytuację stworzyła w 27.minucie - Michał Janota po indywidualnej akcji uderzył bardzo groźnie, ale piłkę na rzut rożny sparował bramkarz gospodarzy, Damian Lepiarz.

Na kolejną szansę trzeba było czekać niespełna kwadrans. W 40.minucie po akcji Leandro, uderzał Martin Dobrotka, ale wywalczył tylko rzut rożny.

Z kolei dla Puszczy najwięcej okazji stworzył... stoper Konrad Stępień. W 44. minucie uderzał z 10 metrów, ale piłkę po jego strzale zablokował gracz Stali. I jeśli chodzi o pierwszą połowę, to było na tyle.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, choć Puszcza tą część gry mogła zacząć od mocnego uderzenia. W 47.minucie Radosław Majecki sparował na rzut rożny strzał Stępnia.

W kolejnych minutach obie drużyny okopały się w środku pola, z rzadka dochodząc w okolice bramki przeciwnika.

Emocje zaczęły się w końcówce. Najpierw w 85.minucie ostro w pole karne centrował Patryk Fryc, piłka trafiła pod nogi Dawida Ryndaka, który skierował piłkę w kierunku bramki. Mielczanie wybili piłkę z okolic linii bramkowej. Miejscowi protestowali, twierdząc, że piłka przekroczyła linię. Sędzia uznał jednak, że bramki nie było.

Ta sytuacja napędziła Puszczę, która tuż przed końcem mogła wyjść na prowadzenie. W 89.minucie po uderzeniu Ryndaka piłka trafiła w poprzeczkę.

Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Puszcza Niepołomice - Stal Mielec 0:0

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Fryc, Stępień, Uwakwe, Drzazga (68. Żurek), Domański (79. Ryndlak), Stefanik, Lepiarz, Orłowski (75. Szewczyk), Stawarczyk, Mikołajczyk. Trener Tomasz Tułacz.

Stal Mielec: Majecki – Leandro, Grodzicki, Kiercz, M. Gancarczyk, Janota, Soljić, Dobrotka, Banaszewski, Nowak, Arak. Trener Zbigniew Smółka.

Żółte kartki: Uwakwe, Stawarczyk - Kiercz, Arak Djermanović.

W derbach 3 ligi Resovia Rzeszów zremisowała u siebie z Karpatami Krosno 1:1.Resovia - Karpaty Krosno 1:1 (1:0) Bramki: 1:0 Kaliniec 24; 1:1 Cempa 50.

3 liga. W derbowym meczu Resovia Rzeszów zremisowała z Karpa...