Fortuna 1 liga. Stal Mielec lepsza od ŁKS-u Łódź w ligowym klasyku [RELACJA]

KZ
Piłkarze Stali pokonali na wyjeździe ŁKS
Piłkarze Stali pokonali na wyjeździe ŁKS Kuba Zegarliński
Po ponad 22 latach przerwy, znów doszło do starcia ligowych legend polskiej piłki, Stali Mielec i ŁKS-u Łódź. W meczu z wieloma podtekstami lepsi okazali się mielczanie, którzy po golach Łukasza Wrońskiego i Grzegorza Tomasiewicza wygrali 2:0.

Przed meczem więcej szans dawano gospodarzom – podopieczni Kazimierza Moskala plasowali się wyżej w tabeli, zajmowali piąte miejsce w tabeli, jednak zgromadzili na swym koncie tylko punkt więcej od dwunastej Stali.

Po raz kolejny okazało się jednak, że przedmeczowe spekulacje to jedno, a wydarzenia boiskowe to drugie. Stal Mielec wygrała mecz ŁKS-em, bo była zespołem lepszym, któremu wychodziło dużo więcej, niż przeciwnikowi.

Pierwszy gol padł w 34. minucie spotkania. Ofensywny skrzydłowy, Łukasz Wroński otrzymał podanie z głębi pola, wyprzedził obrońców rywali i oddał zaskakujący strzał po ziemi na bliższy słupek.

Bramkarz ŁKS-u Łódź Michał Kolba mógł tylko bezradnie wyciągać piłkę z siatki.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Josip Soljić huknął jeszcze z dystansu w poprzeczkę i choć tym razem poszczęściło się łodzianom, już na początku drugiej odsłony goście rozstrzygnęli losy spotkania.

Akcja mielczan była szybka i składna, trudno jednak nie odnieść wrażenia, że łódzcy piłkarzy zachowali się względem rozgrywających piłkę rywali biernie, w efekcie pozwalając Grzegorzowi Tomasiewiczowi na podwyższenie prowadzenia.

Stal Mielec wygrała 2:0 i zrehabilitowała się za ubiegłotygodniową porażkę z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Kolejny mecz mielczanie zagrają w poniedziałek. Ich przeciwnikiem będzie GKS Tychy.

ŁKS Łódź - Stal Mielec 0:2 (0:1)

ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz, Bryła (73 Wolski), Gamrot, Kalinkowski (66 Żylski), Łuczak, Ramirez (56 Kostyrka), Radionow.

Stal: Kiełpin – Dobrotka, Gąsior, Prokić, Sojlić (76 Górka), Tomasiewicz (74 Nowak), Spychała, Getinger, Wroński (86 Gancarczyk), Banaszewski, Grodzicki.