Tragedia młodych piłkarzy Wólczanki! Wszyscy są w szoku

Tragedia młodych piłkarzy Wólczanki! Wszyscy są w szoku

Artur Bżdżoła, mawa

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Tragedia młodych piłkarzy Wólczanki! Wszyscy są w szoku

©Krzysztof Łokaj

Szok i niedowierzanie. Wólka Pełkińska pogrążona w wielkim smutku. Zamiast gry o ligowe punkty z Avią Świdnik wielka rozpacz. Czterech piłkarzy drużyny z podjarosławskiej miejscowości zginęło w wyniku zderzenia busa, którym jechali na mecz, z TIR-em.
Tragedia młodych piłkarzy Wólczanki! Wszyscy są w szoku

©Krzysztof Łokaj

– Tragedia, jakiej w życiu nie doznałem, ciężko zebrać myśli i coś sensownego powiedzieć. Z tego co udało nam się ustalić życiu Damiana Bożka i Kamila Hula nic nie zagraża. W szpitalu o życie walczą Kamil Oślizło i Krystian Pydych. Natomiast Patryk Szewczak, bracia Kamil Pydych i Rafał Pydych zginęli na miejscu, w szpitalu natomiast zmarł Mariusz Korzępa – powiedział dotknięty tragedią prezes Wólczanki Stal-Systems Stanisław Olejarka.


Czterech podkarpackich piłkarzy zginęło w zderzeniu busa z ciężarówką w Weryni [ZDJĘCIA, WIDEO]


- Niewyobrażalnie szkoda moich chłopaków. Głębokie, szczere wyrazy współczucia dla rodzin. Przy takiej sytuacji piłka schodzi na dalszy plan. Z Rafałem Pydychem i Kamilem Oślizło grałem w Unii Nowa Sarzyna, teraz dowiaduję się, że jeden z nich nie żyje, nie mogę w to uwierzyć. Pozostaje jedynie ogromny smutek i żal – dodał trener Wólczanki Paweł Wtorek.

- Nie jestem w stanie nic powiedzieć, wielka szkoda. Zaczynaliśmy się z nowymi chłopakami kumplować, teraz ich straciliśmy. Kondolencje dla rodzin – usłyszeliśmy od Bartłomieja Poprawy, zawodnika Wólki Pełkińskiej.Nie inaczej było w rozmowie z wiceprezesem Mariuszem Olejarką: – Nie mogę się pozbierać, tragedia, nie mam słów.
Na stadion do Wólki Pełkińskiej przyjechała matka Patryka Szewczaka, która miała obejrzeć zmagania syna o ligowe punkty, następnie zabrać go do domu na wielkanocne święta. Na obiekcie Wólczanki dowiedziała się o śmierci syna.

Zawodnicy Stali Mielec o tragedii busa dowiedzieli się na nieco godzinę przed meczem w Stargardzie Szczecińskim, tuż po tym jak przyjechali na stadion.

- To nas zmroziło. Trzeba było dużo czasu, żeby się pozbierać. Jestem pełen podziwu dla swoich zawodników, że w tej sytuacji wyszli i zagrali bo nasz mecz, po tym co się wydarzyło, był dziś na drugim miejscu – opowiada Janusz Białek, trener Stali.
- Patryk Szewczak i Damian Bożek jeszcze jesienią z nami grali, pozostali przez wiele lat reprezentowali klub, byliśmy z nimi zżyci. Każdy z nas na swój sposób to przeżywał. W obliczu tej tragedii głowa jest zupełnie gdzie indziej. Wydawało mi się, że dużo przeżyłem w sporcie, ale w obliczu takiej tragedii muszę zmienić zdanie.

Wyraźnie poruszony był również były trener Wólczanki Marek Rybkiewicz.

– Siedzę z rodziną i płaczemy. Dowiedziałem się przed godziną 11 o wypadku, nie wydusiłem słowa na przedmeczowej odprawie Sokoła. W Wólce Pełkińskiej pracowałem przez kilka lat, znałem część tych chłopaków bardzo dobrze. Jest to najgorszy moment w mojej karierze trenerskiej. Emanowała od nich radość, chęć do życia, do gry. Cieszę się, że zdążyłem ich poznać. Na zawsze będę pamiętał ich uśmiechnięte twarze – powiedział łamiącym się głosem Rybkiewicz.

- Nie wybiegamy na razie za bardzo w przyszłość. Chcemy przełożyć spotkanie z Orlętami Radzyń Podlaski. Musimy ochłonąć, czekają nas pogrzeby. Modlimy się i prosimy o modlitwę za zdrowie chłopaków, którzy walczą o życie – zakończył prezes Wólczanki S. Olejarka.

Aktualizacja, 27 marca godz. 10:27


W szpitalu zmarł kolejny uczestnik wypadku, 29-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego.

- Niestety dzisiaj nad ranem w szpitalu zmarł Kamil Oślizło.
Spoczywaj w spokoju... - poinformował na swoim profilu Klub Wólczanka Wólka Pełkińska.

Komentarze (9)

Wszystkie komentarze (9) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Przebojowe Przedszkolaki 2016

Przebojowe Przedszkolaki 2016

Wygraj komfortowe mieszkanie w centrum Rzeszowa

Wygraj komfortowe mieszkanie w centrum Rzeszowa

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Zgody i kosy kibicowskie w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zgody i kosy kibicowskie w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]