Sparing. Stal Rzeszów pokonała 2:0 Polonię Przemyśl. W obu zespołach pojawiły się kolejne nowe twarze

Miłosz Bieniaszewski
Stal Rzeszów wygrała pierwszy mecz sparingowy w trakcie letnich przygotowań. Drużyna Janusza Niedźwiedzia w meczu rozgrywanym w Mogielnicy ograła Polonię Przemyśl.

Od początku meczu na boisku zdecydowanie przeważała Stal Rzeszów, ale w pierwszej połowie zbyt wielu sytuacji sobie nie stworzyła. Trochę lepiej pod tym względem było po zmianie stron, a przede wszystkim rzeszowianie w końcu zdobyli gole w meczu kontrolnym. Najpierw trafił niedawno pozyskany doświadczony Dariusz Jarecki, a w końcówce wynik ustalił Patryk Zieliński.

Ten ostatni był sprawdzany przez Janusza Niedźwiedzia i niewykluczone, że ponownie będzie zawodnikiem Stali Rzeszów. Przypomnijmy, że przez wiele sezonów reprezentował on już barwy rzeszowskiego klubu, najpierw w grupach młodzieżowych, a następnie w pierwszej drużynie. Ostatnie dwa sezony spędził w Izolatorze Boguchwała.

On na boisku pojawił się w drugiej połowie, a razem z nim sprawdzanych było w po przerwie jeszcze dwóch zawodnik. Całe spotkanie zagrał natomiast środkowy obrońca z Ukrainy.

W bramce całe spotkanie rozegrał Leonid Otczenaszenko i najpewniej podpisze kontrakt z biało-niebieskimi. Już to uczynił natomiast prawy pomocnik Damian Sierant, który jest wychowankiem SKS-u 13 Poznań, później reprezentował barwy grup młodzieżowych Lecha Poznań, po czym trafił do Warty Poznań. Ostatni sezon spędził w Jarocie Jarocin, w której rozegrał 20 meczów. Sierant jest prawym pomocnikiem.

Rzeszowianie od poniedziałku będą przebywać na drugim zgrupowaniu i w jego trakcie można się spodziewać kolejnych nowych twarzy. Na ten moment priorytetem wydaje się pozyskanie bramkarza. Możliwe, że pojawi się również jeszcze jeden napastnik.

W przemyskiej drużynie zagrali m.in. Tomasz Walat i Kamil Hul. Obaj ostatnio reprezentowali barwy Wólczanki Wólka Pełkińska. Do zespołu Grzegorza Opalińskiego mają również dołączyć Jaromir Skiba (w sparingu akurat nie zagrał), Adrian Buszta, Mateusz Lorenc i Michał Cach. Trener Opaliński dał szansę również kilku młodym zawodnikom.

Stal Rzeszów - Polonia Przemyśl 2:0 (0:0)

Bramki: Jarecki, Zieliński.