Klasa O - Krosno: Lider wrzucił już na luz i przegrał w Dukli. Partyzant strzelił tylko jednego gola, ale wygrał. Walka o 2. miejsce trwa

Sebastian Czech
W krośnieńskiej klasie O trwa walka o drugie miejsce
W krośnieńskiej klasie O trwa walka o drugie miejsce archiwum
Zespół Przełomu Besko jest już pewny awansu, więc nieprzesadnie wysilał się w wyjazdowym meczu z Przełęczą Dukla. Walczące o 2. miejsce zespoły z Targowisk i Korczyny wygrały swe mecze. Łatwiej poszło Kotwicy

Ostoja Kołaczyce – Start Rymanów 2:5 (1:2)
Bramki:
Juszkiewicz 11, M. Krajewski 86 – Fydrych 39, Dworzański 42, Dereniowski 63, 90, Rafał Nikody 67.

Ostoja: Gustek, M. Śliż (70 Sypień), Niklewicz, Juszkiewicz ż (65 Kowalski), M. Kaleta – Kotulak (60 Przewoźnik), Podgórski ż, Kurcz, Grzesiak ż, W. Kaleta żż [cz 36] – Krajewski. Trener Marek Bukowski.

Start: Sieniawski – Kasperkowicz, Radosław Nikody ż, Dworzański, Kamiński – Kilar, Fydrych, Dereniowski, Zięba – Rafał Nikody, J. Zima. Trener Paweł Fydrych.

Widzów 200.

Miłe złego początki, tak najkrócej można zrelacjonować ten mecz odnośnie gospodarzy. Ostoja wszak szybko objęła prowadzenie i wydawało się, że uważna gra w obronie plus szybkie kontry otwierają przed miejscowymi kolejne szanse. Niestety wszystko zaczęło się psuć po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Wojciecha Kalety.

Od tej pory piłkarze z Kołaczyc musieli grać w osłabieniu, a na dodatek kilkadziesiąt sekund po zejściu z boiska ukaranego zawodnika stracili gola. Przed przerwą Start zdołał podwyższyć rezultat, a w drugiej połowie panował już na murawie, podwyższając systematycznie wynik spotkania.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Partyzant Mal-Bud1 Targowiska – LKS Skołyszyn 1:0 (0:0)
Kubal 46;

Nafta Jedlicze – Polonia Kopytowa 2:2 (1:0) Kut 30, Gierlicki 64 – Paszek 46, Grzesik 75;

Kotwica Korczyna – Gaudium Łężyny 4:0 (2:0) Ł. Zych 9-karny, D. Zych 13, 56, 57;

Grabowianka Grabówka – Iwonka Iwonicz 2:2 (2:0) dla gospodarzy: T. Dymnicki 15, Dżugan 24;

Przełęcz Dukla – Przełom Besko 2:1 (0:0) Moszczyński 59, Korzec 67 – Kapłon 90;

Iskra Przysietnica – Czarni Jasło 1:3 (1:2) Bąk 15 – Dziobek 18, Kwolek 19-samobójcza, Frączek 85;

OKS Markiewicza Krosno – Gimball Tarnawa 1:0 (0:0) Kaczor 68.