Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Robert Lewandowski błyszczy formą przed meczem reprezentacji
Robert Lewandowski błyszczy formą przed meczem reprezentacji Matthias Schrader
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Artur Boruc obronił rzut karny w meczu Crystal Palace – Bournemouth (1:1).

Łukasz Fabiański (Swansea) – Karnego obronił również Łukasz Fabiański. Swansea przegrało jednak na wyjeździe z Leicester City 1:2.

Maksymilian Stryjek (Sunderland) – Sunderland zremisował na wyjeździe z Southampton 1:1. Na ławce Sunderlandu cały mecz spędził 20-letni Maksymilian Stryjek.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town wygrało na własnym obiekcie z Preston 1:0. Pełne 90 minut w bramce Ipswich rozegrał Bartosz Białkowski.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) - Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Birmingham – Norwich. Gospodarze wygrali 3:0.

Ariel Borysiuk (QPR) – Queens Park Rangers pokonali na wyjeździe Wigan 1:0. Ariel Borysiuk wszedł na boisko w 83. minucie spotkania.

Damien Perquis (Nottingham) – Gol Damiena Perquisa w meczu Nottingham Forest – Leeds United (3:1). Perquis spędził na placu gry 79 minut.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Bramka Łukasza Teodorczyka w meczu Anderlecht – Gent (2:2). Napastnik reprezentacji Polski przebywał na boisku do 75. minuty, kiedy zszedł przy prowadzeniu swojego zespołu 2:1.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Apollonem i Arisem Limassol. Arkadiusz Piech całe spotkanie spędził na ławce gospodarze.

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Tomasz Wełna cały mecz z Apollonem obserwował z wysokości ławki rezerwowej Arisu.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – Również całe spotkanie na ławce AEL-u spędził Łukasz Skowron.

Mateusz Taudul (Zakakíou) – Czyste konto Mateusza Taudula w spotkaniu Karmiotissa – Zakakiou. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Asysta i żółta kartka Kamila Wilczka w meczu Brondby – FC Kopenhaga (1:1). Polak rozegrał 76 minut.

Francja:

Ligue 1:

Maciej Rybus (Lyon) – 68 minut Macieja Rybusa w meczu Dijon – Olympique Lyon (4:2).

Kamil Glik (AS Monaco) – Monaco wygrało na własnym obiekcie z Paris Saint Germain 3:1. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Grzegorz Krychowiak (PSG) – Cały mecz z Monaco na ławce Mistrza Francji spędził Grzegorz Krychowiak.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo) – Deportivo La Coruna zremisowało na wyjeździe z Betisem Sewilla 0:0. Przemysław Tytoń jest rezerwowym bramkarzem Deportivo.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba zremisowała na wyjeździe z Murcią 1:1. Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Cezary Wilk (Real Saragossa) – Real Saragossa zremisował na wyjeździe z Lugo 3:3. Cezary Wilk wszedł na boisko w 80. minucie meczu.

Holandia:

Eredivisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC przegrało na wyjeździe z AZ Alkmaar 0:2. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole z Nijmegen.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam przegrał pojedynek z Feyenoordrem 1:4. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym Excelsioru.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – De Graafschap przegrało na własnym obiekcie z VVV-Venlo 0:2. Piotr Parzyszek rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Całe spotkanie w barwach Graafschap rozegrał 23-letni Filip Bednarek.

Adrian Purzycki (Sittard) – Fortuna Sittard wygrała u siebie z Dordrecht 3:2. Adrian Purzycki całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV wygrało na wyjeździe z Achilles 29 3:2. Mikołaj Smyłek wciąż jest bramkarzem rezerwowym MVV Maastricht.

Kazachstan:

1. liga:

Przemysław Trytko (Atyrau) – Gol Przemysława Trytki w meczu FK Atyrau – Żetysu Tałdykorgan. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, mimo że Atyrau prowadziło do 64. minuty 3:0.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Hattrick Roberta Lewandowskiego na inaugurację Bundesligi. Bayern Monachium rozgromił na własnym obiekcie Werder Brema aż 6:0.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – 90 minut Jakuba Błaszczykowskiego na prawej obronie Wolfsburga w wyjazdowym meczu z Augsburgiem. „Wilki” wygrały 2:0.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie FSV Mainz 2:1. Łukasz Piszczek pojawił się na placu gry w 77. minucie spotkania.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia wygrała u siebie z Darmstadt 2:0. Paweł Olkowski cały mecz spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg przegrał wyjazdowe spotkanie z Herthą BSC 1:2. Rafał Gikiewicz na razie jest bramkarzem rezerwowym beniaminka Bundesligi.

2. Bundesliga:

Tomasz Hołota (Arminia Bielefeld) – 90 minut Tomasza Hołoty w meczu Arminia Bielefeld – Union Berlin. Były zawodnik Śląska Wrocław zanotował asystę przy czwartej bramce dla Arminii. Spotkanie zakończyło się remisem 4:4.

Paweł Dawidowicz (Bochum) – Bochum zremisowało u siebie z Hannoverem 1:1. Paweł Dawidowicz całe spotkanie spędził na ławce VfL.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – 90 minut i żółta kartka Jakuba Koseckiego w meczu Sandhausen – Stuttgart (1:2).

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Marcin Kamiński całe spotkanie z Sandhausen spędził na ławce VfB.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli przegrało na wyjeździe z Dynamem Drezno 0:1. Waldemar Sobota rozegrał 45 minut w zespole z Hamburga.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann przegrało wyjazdowe spotkanie z Haugesund 2:3. Piotr Leciejewski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowej przyjezdnych.

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset przegrało u siebie z Molde FK 0:2. Łukasz Jarosiński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Rosja:

Premjer Liga:

Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) – Pełne 90 minut Artura Jędrzejczyka w meczu FK Krasnodar – Lokomotiv Moskwa (1:2).

Szwecja:

Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Jonkopings Sodra) – Gol Pawła Cibickiego w meczu Jonkopings – Elfsborg (1:0). Młodzieżowy reprezentant Polski zszedł z boiska w doliczonym czasie gry.

Turcja:

Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – 90 minut Patryka Tuszyńskiego w wyjazdowym meczu Rizesporu z Karabuksporem. Drużyna Polaka przegrała 0:3.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Wyjazdowe zwycięstwo Gaziantepu BB nad Bandirmasporem 2:1. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Walia:

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor pokonał na własnym obiekcie Bala Town 2:0. 18-latek jest bramkarzem rezerwowym „The Citizens”.

Włochy:

Serie A:

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria Genua pokonała na własnym stadionie Atalantę 2:1. Karol Linetty rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Dwa gole Arkadiusza Milika w meczu SSC Napoli – AC Milan (4:2). Reprezentant Polski obie bramki zdobył w pierwszej części spotkania. Milik rozegrał pełne 90 minut.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński wszedł na boisko w 72. minucie spotkania. Pod koniec spotkania otrzymał żółtą kartke.

Igor Łasicki (Napoli) – Igor Łasicki całe spotkanie z Milanem spędził na ławce Napoli.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma zremisowała na wyjeździe z Cagliari Calcio 2:2. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne spotkanie w bramce Romy.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Pełne 90 minut Bartosza Salamona w barwach Cagliari w meczu przeciwko Romie.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo zremisowało na wyjeździe z Interem Mediolan 1:1. Thiago Rangel Cionek wszedł na plac gry w 85. minucie spotkania.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała u siebie 1:0 z Chievo Werona. Drągowski całe spotkanie przesiedział na ławce "Violi".

Łukasz Skorupski (Empoli) - Empoli przegrało na wyjeździe z Udinese Calcio 0:2. Skorupski cały mecz spędził na ławce Empoli.

Serie B:

Błażej Augustyn (Ascoli) – Ascoli zremisowało na wyjeździe z Pro Vercelli 1:1. Błażej Augustyn całe spotkanie spędził na ławce gości.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Kaiserslautern (Kacper Przybyłko) – Fortuna Dusseldorf (Adam Bodzek)

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24