Gimbaskets 2 Przemyśl pokonał Shmoolky Warszawa

Łukasz Solski
Artur Mikołajko zakończył spotkanie z dorobkiem 16 "oczek".
Artur Mikołajko zakończył spotkanie z dorobkiem 16 "oczek". Łukasz Solski
Za nami druga kolejka II ligi gr. B. MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl wygrał u siebie z Shmoolky Warszawa 98:76.

Przemyślanie kolejny raz do maksimum wykorzystali przewagę parkietu. Po trzech minutach gry prowadzili 9:2. Niedługo potem goście się przebudzili, ale to było mało. Na początku drugiej kwarty Gimbaskets 2 zdobył pięć punktów z rzędu i było 32:19.

Grzegorz Płocica podrażniony słabym, poprzednim meczem, w niedzielę był prawdziwym liderem. Miejscowi schodzili na długą przerwę z zapasem 17 "oczek" (49:32). To wystarczyło, aby wygrać.

- Wynik nie odzwierciedla naszej przewagi. Kontrolowaliśmy mecz i wszyscy mogli pograć. Uzbieraliśmy 32 asysty, więc widać, że zespół się zgrywa. Do tego aż 9 bloków. Cieszy dobra forma doświadczonych graczy. Mamy drugie zwycięstwo i chcemy piąć się w górę tabeli - powiedział trener Maciej Milan.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl - Shmoolky Warszawa 98:76 (27:17, 22:15, 27:18, 22:26)

Gimbaskets 2: K. Majka 11 (3x3, 8 as.), Płocica 27 (5x3), Patoka 15 (5 as., 3 bl.), A. Mikołajko 16 (9 zb.), T. Krzywdziński 15 (2x3, 5 as., 3 bl.) oraz Pandura 8, Dratwa 2, Siwak 2, Strzępek 2, W. Majka 0, Rycerz 0, Skafiriak 0.

Shmoolky: Mikołaj Motel 16 (2x3), Przygucki 15, Fronc 8 (1x3), Rudko 13, Nogajski 5 oraz Łapiński 17, Grębski 2, A. Lewandowski 0, Moch 0, Maksymilian Motel 0.