II liga koszykarek: Gimball Tarnawa Dolna o krok od niespodzianki

Miłosz Bieniaszewski
Bardzo blisko sprawienia niespodzianki był Gimball Tarnawa Dolna, który ostatecznie przegrał 69:70 z UKS Koszyce/PM Tarnów.

Gimball prowadził przez niemal całe spotkanie, ale w końcówce jego zawodniczkom zabrakło sił i z niespodzianki wyszły nici.

Jeszcze w ostatniej minucie miejscowe prowadziły 69:68 i miały piłkę. Niestety spudłowały w łatwej sytuacji, a po chwili dwa osobiste wykorzystały rywalki, czym zapewniły sobie zwycięstwo.

- Pojawiło się zmęczenie i proste błędy. Tym meczem dziewczyny pokazały jednak, że mają potencjał, ale aby go w pełni wykorzystać trzeba się dobrze przygotować do rozgrywek, a nam tego zabrakło - powiedział Maciej Bar, trener Gimballa.

GIMBALL TARNAWA DOLNA - UKS KOSZYCE WIELKIE/PM TARNÓW 69:70 (17:16, 18:15, 23:20, 11:19)

GIMBALL: Stusik 2, Kopczyk 9, Kuzio 32, N. Smorul 7, Chmiel 8, Niemczyk 6, Książek 0, M. Smorul 3, Poliniewicz 2.

Z równie wymagającym rywalem mierzyły się zawodniczki Stali Stalowa Wola. Podopieczne Artura Karlika toczyły wyrównaną walkę z krakowiankami przez dwie pierwsze kwarty.

- Zmusiliśmy Koronę do gry na pełnych obrotach w drugiej połowie i z tego jestem zadowolony - powiedział trener Stali, Artur Karlik. Gospodynie po reprymendzie w szatni zaczęły agresywniej bronić i nie pozwalały już rywalkom na zbyt wiele.

KORONA KRAKÓW - STAL STALOWA WOLA 86:48 (22:18, 17:14, 23:6, 24:10)

STAL: Jaworska 0, Wołoszyn 2, Czenczek 2, Koń 11, Strzempa 4, Kijak 0, Kotula 12, Nowak 10, Piłat 5, Iwan 0, Zawół 2, Welhan 0.

MECZ ZALEGŁY
Podobnie jak w meczu Koszycami Gimball opadł z sił w ostatniej kwarcie, ale wtedy przyjezdne miały już na tyle wysoką przewagę, że rywalkom nie udało się odrobić strat.

UKS RADZIONKÓW - GIMBALL TARNAWA DOLNA 66:73 (10:12, 6:22, 18:20, 32:19)
GIMBALL: Stusik 5, Kopczyk 7, Książek 6, Kuzio 26, N. Smorul 21, Cygal 2, M. Smorul 4, Chmiel 2.

POZOSTAŁE WYNIKI: Ikar Niepołomice - Gorce Nowy Targ 65:50 (17:8, 14:10, 25:21, 9:11). Mecz MLKS MOS Rzeszów - JASFBG Sosnowiec (33:117) rozegrano awansem.