Polecamy na weekend

Rozwiń
    Nowiny24
    Zwiń

Lubisz zagadki logiczne? Jesteś spostrzegawczy? Zmierz się z naszym szybkim testem na inteligencję. Wynik 12/15 będzie sukcesem!

Sokół Łańcut przegrał z AZS-em Kutno

Nowiny

Nowiny

Łańcucianie zagrali najsłabszy mecz  w swej hali i zasłużenie przegrali. Nz. Mariusz Bacik powstrzymuje Jaromira Szurleja.

Łańcucianie zagrali najsłabszy mecz w swej hali i zasłużenie przegrali. Nz. Mariusz Bacik powstrzymuje Jaromira Szurleja. ©Krzysztof Kapica

Na zakończenie I rundy fazy zasadniczej Sokół Łańcut niespodziewanie przegrał u siebie z AZS-em Kutno 61:69.

Sokoły od początku miały problem z tym, aby złapać właściwiy rytm, ale dzięki ambitnej grze w defensywie długo mogły mieć nadzieje na sukces. Po trzech kwartach mecz zaczynał się właściwie od nowa, bo tablica pokazywała remis (43:43). W tej części wyższośc ekkipy z Kutna nie podlegała jednak dyskusji. Goście zachowali więcej sił, grali z większą swobodą, pewnością siebie i w połowie odsłony odjechali gospodarzom.
    Na finiszu meczu szalał Aleksander Perka, który nie tylko trafiał, ale też zbierał ważne piłki. Po jego przymiarce i punktach Mariusza Bacika AZS wygrywał 60:45. Do końca pozostawały 4 minuty. Sokół chciał, ale nie był w stanie uratować meczu. Seria trójek w końcówce (Bogdanowicz, Dubiel, Szurlej) pozwoliła za to zmniejszyć, co sprawia, że kwestia tego, kto wyjedzie na plus w dwumeczu pozostaje otwarta.
    W środę w Łańcucie derby - w ostanim w tym roku meczu Sokoły zmierzą się z będącą na fali Polonią Przemyśl.

Szerzej o meczu z AZS-em w poniedziałkowym Stadionie.