Wózkarze Startu Rzeszów szukają mistrzowskiej formy [ZDJĘCIA]

Czy Scyzory Kielce zdetronizują mistrzów Polski z Rzeszowa.Okaże się za dwa tygodnie w Hali Podpromie. Krzysztof Kapica
Start Rzeszów zajął 2. miejsce w, rozegranym w Hali Podpromie, IV Turnieju Finałowym decydującym o rozstawieniu par w finale Mistrzostw Polski. Obrońcy tytułu przegrali ze Scyzorami Kielce i nie są już pewniakiem do złotego medalu

Na dzień dobry w zawodach Scyzory Kielce pokonały 54:51 IKS Konstacin, co zasmuciło rzeszowian.

- Gdyby IKS, który prowadził niemal do końca meczu, wygrał, to do zajęcia pierwszego miejsca wystarczyłaby nam jakakolwiek wygrana ze Scyzorami - mówi Jan Cyrul, kapitan Startu. - A tak musieliśmy pokonać ich ponad trzydziestoma punktami.

Zadanie było trudne, ale do pewnnego momentu wydawało się wykonalne. Rzeszowianie po 30. minutach prowadzili 49:36. Niestety, w IV kwarcie “stanęli”, przegrali ją 4:22 i cały mecz 53:58.

- Już po pierwszej połowie powinniśmy wygrywać 20 punktami, ale zmarnowaliśmy mnóstwo sytuacji rzutowych. W czwartej kwarcie zrobiliśmy kilka strat, znów pudłowaliśmy, rywal złapał wiatr w żagle, a z nas zeszło powietrze - dodał Cyrul.

W meczu o pietruszkę Start ograł IKS 73:54.

W naszej ekipie brakło większej skuteczności m. in. ze strony Mariusza Szmuca. Center mistrza Polski z przyczyn zawodowych nie trenował ostatnio tyle co zwykle. Do finałowego turnieju, w którym gra będzie iść już o medale, zostały jednak dwa tygodnie (6-7.05). Finał odbędzie się też w Rzeszowie. W półfinałach tego turnieju Start zagra z IKS-em, a Scyzory z Mad Devils Mieroszów.

Wyniki: Scyzory Kielce - IKS Konstancin 54:51, Start - Scyzory 53:58 (19:15, 18:12, 12:9, 4:22), Start - IKS 73:54 (17:16, 24:10, 18:12, 14:16). Kolejność w tabeli: 1. Scyzory, 2. Start, 3. IKS, 4. Mieroszów.

Punkty dla Startu: Gorzkowicz 7, 25, Cyrul 20 (2x3), 13, Szmuc 10, 8, Garstka 8, 6, Garbacz 2, 13, Kruk 6, 8.