Polska Liga Koszykówki. Miasto Szkła Krosno znów przegrało! Lepsza okazała się Polpharma Starogard Gdański

Sebastian Czech
Miasto Szkła dobrze zagrało tylko w ostatniej kwarcie.
Miasto Szkła dobrze zagrało tylko w ostatniej kwarcie. Marek Marczak
W meczu Polskiej Ligi Koszykówki Miasto Szkła Krosno przegrało w swojej hali z Polpharmą Starogard Gdański 71:78.

Miasto Szkła Krosno - Polpharma Starogard Gdański 71:78

Kwarty: 19:23, 15:18, 14:23, 23:14.

Miasto Szkła: Grochowski 0, Alexis 6, Mustapić 17 (1x3), Gaddefors 3, Jakóbczyk 0 oraz Lejasmeiers 11 (1x3), Sroka 5 (1x3), Pinkston 24 (4x3), Oczkowicz 5 (1x3), Pogoda 0. Trener Kamil Piechucki.

Polpharma: Flieger 0, Milovanović 10, Davis 15 (3x3), Radukić 15 (4x3), Schenk 13 (3x3) oraz Gołebiowski 5 (1x3), Dąbrowski 0, Jeftić 4, Thomasson 16 (2x3). Trener Mlija Bogiciević.

Sędziowali Proc, Adameczek, Tybor. Widzów 1000.

Krośnianie zaimponowali odrabianiem strat w ostatniej kwarcie. Przegrywali bowiem w tej części gry różnicą 20 punktów (50:70), a na 2. minuty przed końcem zredukowali dystans do zaledwie 3 „oczek” (71:74).

Nieskuteczny pościg Miasta Szkła Krosno i porażka z Polpharm...

Krośnianie zaimponowali odrabianiem strat w ostatniej kwarcie. Przegrywali bowiem w tej części gry różnicą 20 punktów (50:70), a na 2. minuty przed końcem zredukowali dystans do zaledwie 3 „oczek” (71:74). Szalał w tym czasie Jayvaughn Pinkston, trafiający z dystansu, spod kosza oraz zdobywający punkty po indywidualnych akcjach. Goście zawodzili w końcówce na całej linii, pudłowali w prostych sytuacjach, marnowali atak za atakiem.

– Straciliśmy głowę, nie wiedzieliśmy w jaki sposób konstruować akcje. Szkoda, bo gdyby nie fatalna końcówka, to wszystko byłoby dobrze, wyjechalibyśmy z dużą zaliczką. Wcześniej zespołowo atakowaliśmy, byliśmy skuteczni, kontrolowaliśmy mecz, nic nie zapowiadało tak trudnego finiszu. Pozostaje cieszyć się z wyniku i kompletu punktów – powiedział Jakub Schenk, zawodnik Polpharmy, którego wspierała spora grupa kibiców z rodzinnego Tarnowa.

W ostatnich sekundach nie zawiódł w Polpharmie Thomas Davis, który czteroma osobistymi rozstrzygnął o losach spotkania.